روسیه: تحرکات رزمناوهای ناتو را در دریای سیاه با دقت زیر نظرداریم

به گزارش مجله گیتی رو، مرکز فرماندهی دفاع ملی روسیه اظهار داشت که ناوگان دریای سیاه روسیه با دقت مراقب تحرک کشتی های جنگی ناتو در رزمایشی در دریای سیاه است.

روسیه: تحرکات رزمناوهای ناتو را در دریای سیاه با دقت زیر نظرداریم

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، مرکز فرماندهی دفاع ملی روسیه دوشنبه گفت که ناوگان دریای سیاه روسیه با دقت مراقب تحرکات کشتی های جنگی ناتو و سایر کشورهای شرکت کننده در رزمایشی است که در دریای سیاه برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری تاس مرکز فرماندهی دفاع ملی ناوگان دریای سیاه روسیه گفت که نظارت بر عملیات کشتی های ناتو و سایر کشورهای شرکت کننده در این رزمایش آغاز شده است.

به گفته وزارت دفاع روسیه، این رزمایش از روز دوشنبه برگزار شد و شرکت کنندگان آن اوکراین، ایالات متحده، کانادا، انگلیس، هلند، رومانی، بلغارستان، یونان، ترکیه، لتونی هستند. در این رزمایش 4000 پرسنل نظامی، 40 فروند کشتی، قایق و شناورهای تدارکاتی، 30 هواپیما و بیش از 100 دستگاه کامیون و خودروی زرهی شرکت خواهند کرد.

این در حالی است که اوکراین و ایالات متحده با وجود درخواست روسیه برای لغو این رزمایش، تمرین نظامی را با مشارکت بیش از 30 کشور در دریای سیاه و جنوب اوکراین از روز دوشنبه آغاز کردند.

خبرگزاری انگلیسی رویترز نیز در گزارشی در این باره نوشت، سفارت روسیه در واشنگتن خواستار لغو این رزمایش شده و وزارت دفاع روسیه نیز اعلام کرده که در صورت لزوم برای محافظت از امنیت ملی خود واکنش نشان خواهد داد.

به نوشته این منبع خبری، اوکراین ادعای می کند که هدف اصلی شرکت در این رزمایش کسب تجربه در عملیات چند ملیتی است. این در حالی است که روابط کی یف و مسکو پس از انضمام شبه جزیره کریمه توسط روسیه و حمایت روسیه از جدایی طلبان در شرق اوکراین به پایین ترین حد خود رسیده است.

روسیه چندی قبل نیز نیروها و ادوات جنگی خود را در مرز با اوکراین مستقر کرد که با واکنش این کشور، آمریکا و ناتو روبرو شد.

رسانه ها چهارشنبه گذشته گزارش دادند یک ناو روسی برای بیرون راندن یک فروند ناو جنگی انگلیس از آب های سرزمینی روسیه نزدیک شبه جزیره کریمه مجبور به شلیک اخطار شد. از سوی دیگر یک جنگنده روسی راستا حرکت این ناو انگلیسی را بمباران کرد.

بعد از جنگ سرد نخستین بار بود که روسیه برای جلوگیری از پیشروی یک کشتی جنگی ناتو ،گلوله جنگی شلیک کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 21 تیر 1400 بروزرسانی: 21 تیر 1400 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 1785

به "روسیه: تحرکات رزمناوهای ناتو را در دریای سیاه با دقت زیر نظرداریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه: تحرکات رزمناوهای ناتو را در دریای سیاه با دقت زیر نظرداریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید