روزنامه جمهوری اسلامی: بعضی پست های انتصابی، سرقفلی نهاد های بالادستی است

به گزارش مجله گیتی رو، روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: هرچند مردم در انتخاب رئیس جمهور و رهبری بطور مستقیم و غیرمستقیم نقش ایفا می کنند، ولی در انتصابات، حضور مردم کمرنگ است.

روزنامه جمهوری اسلامی: بعضی پست های انتصابی، سرقفلی نهاد های بالادستی است

تجربه چهل ساله اخیر نشان داده که نهاد های انتصابی نسبت به نهاد های انتخابی از مقبولیت کمتری نزد مردم برخوردارند و سلیقه مردم در انتصاب افراد لحاظ نمی شود؛ بالتبع منصوبین نسبت به عملکرد خویش در مقابل مردم پاسخ گو نبوده ودر حاشیه امن قدسی بسر می برند.

آن ها صرفا به نظر خود عمل کرده و از نظارت مراجع نظارتی مصون می مانند. لیکن فاجعه آنجاست که انتصاب در پوشش انتخاب صورت بگیرد وبه آرای مردم رای دهنده، بی اعتنایی شود.

مثلا مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس، نیکو، پتروپارس، مدیرعامل بانک های دولتی و شبه دولتی، خصوصی ها، شهرداری تهران، همگی ظاهرا از طریق رؤسایشان انتخاب می شوند، اما کیست که نداند بعضی پست ها، سرقفلی اشخاص و نهاد های بالادستی است.

معرفین پشت پرده که هیچ ردپایی از خود بجا نگذاشته و خویشتن را در برابر مردم که عیال خدا هستند مسئول نمی دانند؛ خدا را از مردم جدا می کنند تا کسی از حریم قدسیشان پرسش نکند.

کاش قانونی تصویب میشد که هر معرف، مسئولیت معرفی سفارشی ها را می پذیرفت.

منبع: فرارو
انتشار: 3 فروردین 1401 بروزرسانی: 3 فروردین 1401 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 2083

به "روزنامه جمهوری اسلامی: بعضی پست های انتصابی، سرقفلی نهاد های بالادستی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روزنامه جمهوری اسلامی: بعضی پست های انتصابی، سرقفلی نهاد های بالادستی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید