برطرف مسائل صنعت با اجرای طرح های کاربردی 2 میلیون دانشجوی تحصیلات تکمیلی

به گزارش مجله گیتی رو، رییس دانشگاه علم و صنعت با تاکید بر حضور دانشگاهیان در صنعت گفت: در حال حاضر بیش از 2 میلیون دانشجوی کارشناسی ارشد و دکتری مشغول به تحصیل هستند که با اجرای طرح های کاربردی می توان مسائل بخش صنعت را مرتفع کرد.

برطرف مسائل صنعت با اجرای طرح های کاربردی 2 میلیون دانشجوی تحصیلات تکمیلی

به گزارش مجله گیتی رو دکتر جبارعلی ذاکری در مراسم افتتاح ششمین کنفرانس بین المللی رباتیک و مکاترونیک با تاکید بر ضرورت پژوهش های کاربردی در کشور اضافه نمود: در حال حاضر 4 میلیون و 100 هزار دانشجو در کشور داریم که نزدیک به 60 درصد بیشتر از مجموع دانشجویان شاغل به تحصیل در کشور آلمان است.

وی اضافه نمود: اگر نیمی از آنها دانشجویان تحصیلات تکمیلی باشند؛ یعنی سالانه 2 میلیون پروژه کارشناسی ارشد و رساله دکتری در کشور انجام می گردد.

رییس دانشگاه علم و صنعت ادامه داد: پروژه ها در عمل باید برای حل مسائل صنایع گام بردارند و ثروت آفرینی نمایند؛ در حالیکه می بینیم بعضی پروژه های تحقیقاتی بعد از یک دهه منجر به ثروت نمی شوند و مسئله ای را حل نمی نمایند.

ذاکری گفت: این وضعیت نشان می دهد در هدف گذاری های جبهه های تحقیقاتی مسائلی وجود دارد و اساتید و محققان ما باید این مسائل را آنالیز و حل نمایند.

وی با تاکید بر هم افزایی اساتید و محققان و مدیران اجرایی یادآور شد: مساله یابی بسیار مهم است و اگر بخواهیم در جهت حل مسائل کشور گام برداریم، ابتدا باید مسائل سازمان های اجرایی را بشناسیم.

وی گفت: سازمان های اجرایی توان تعریف مسائل را ندارند و اگر دانشگاه انتظار دارد صنایع و سازمان ها مشکل خود را بیان نمایند و دانشگاه راه چاره بیابد؛ تصور نادرستی از وضعیت پژوهش و مسائل صنایع داریم.

ذاکری یادآور شد: کنفرانس های ملی و بین المللی باید عرصه ای برای هم افزایی اساتید، محققان و مدیران اجرایی باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 اسفند 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 79

به "برطرف مسائل صنعت با اجرای طرح های کاربردی 2 میلیون دانشجوی تحصیلات تکمیلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برطرف مسائل صنعت با اجرای طرح های کاربردی 2 میلیون دانشجوی تحصیلات تکمیلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید