ملاقات و گفت وگوی سعید محمد با امیرعبداللهیان

به گزارش مجله گیتی رو، مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی منطقه ها آزاد تجاری صنعتی و ویژه مالی با وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ملاقات و تبادل نظر کرد.

ملاقات و گفت وگوی سعید محمد با امیرعبداللهیان

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، سعید محمد مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی منطقه ها آزاد تجاری صنعتی و ویژه مالی با حسین امیرعبدالهیان وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و تبادل نظر کرد.

سعید محمد در این دیدار با اشاره به آخرین تحولات و پیشرفت های منطقه ها آزاد تجاری و مالی کشور، ظرفیت های فراوان موجود و زمینه های گسترده همکاری و سرمایه گذاری در این منطقه ها را بر شمرد و ضمن قدردانی از کوشش های وزارت امور خارجه، خواهان مساعدت بیش از پیش این وزارتخانه برای توسعه همکاری با دیگر کشور ها به منظور حضور فعال و سرمایه گذاری در این منطقه ها شد.

امیرعبدالهیان یکی از مهمترین اهداف سیاست خارجی دولت سیزدهم را بسط و توسعه همه جانبه مناسبات مالی و تجاری با دیگر کشور ها به ویژه کشور های همسایه خواند و اضافه کرد: با توجه به برنامه ارائه شده به مجلس شورای اسلامی مبنی بر استفاده از ظرفیت های دستگاه دیپلماسی کشور برای ارتقای همکاری های مالی با دیگر کشورها، درصدد تقویت بخش های مالی وزارت خارجه و نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور هستیم.

وی با اشاره به علاقه مندی بعضی کشور ها برای سرمایه گذاری در منطقه ها آزاد تجاری و مالی کشور از جمله ظرفیت های فراوان در بین ایرانیان خارج از کشور، بر آمادگی کامل وزارت خارجه در تقویت همکاری ها و جذب سرمایه خارجی در منطقه ها آزاد تأکید کرد.

در این جلسه مهدی صفری معاون دیپلماسی مالی وزیر خارجه نیز حضور داشت.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 آذر 1400 بروزرسانی: 6 آذر 1400 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 1959

به "ملاقات و گفت وگوی سعید محمد با امیرعبداللهیان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ملاقات و گفت وگوی سعید محمد با امیرعبداللهیان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید