عایدی شبکه اجتماعی ایکس ظاهراً پس از ورود ایلان ماسک 40 درصد کاهش یافته است

به گزارش مجله گیتی رو، دیجیاتو: طبق گزارش نو بلومبرگ، عایدی شبکه اجتماعی ایکس در ماه های پس از مدیریت ایلان ماسک حدود 40 درصد کاهش یافته است. البته ایلان ماسک خودش سال 2023 گفته بود عایدی ایکس کاهش یافته، ولی حالا بهتر می دانیم مقدار این کاهش چقدر بوده است.

عایدی شبکه اجتماعی ایکس ظاهراً پس از ورود ایلان ماسک 40 درصد کاهش یافته است

طبق اسنادی که ایکس به رگولاتور های آمریکا ارائه نموده است و بلومبرگ به آن ها دسترسی پیدا نموده اند، عایدی این شرکت در نیمه اول 2023 حدود 1.48 میلیارد دلار بود که تقریباً 40 درصد کمتر از شش ماهه اول 2022 است. اسنادی که بلومبرگ به دست آورده، نشان می دهد ایکس 456 میلیون دلار در سه ماهه اول 2023 کاهش عایدی داشته است.

ماسک خرید توییتر به مبلغ 44 میلیارد دلار را در اکتبر 2022 (مهر 1401) تکمیل کرد.

کاهش عایدی ایکس با مدیریت ایلان ماسک

توییتر (ایکس فعلی) سال هاست بیش از 90 درصد عایدیش را از تبلیغات به دست می آورد. ایلان ماسک نیز بار ها گفته بود این پلتفرم به عایدیی غیر از تبلیغات احتیاج دارد. سال گذشته پست های جنجالی ایلان ماسک باعث شد برند های مشهور، مانند دیزنی، اپل و IBM، از تبلیغ در این پلتفرم منصرف بشوند. آن موقع، برآورد ها حاکی از این بود که عایدی ایکس با ازدست دادن تبلیغات برند های بزرگ تا 75 میلیون دلار کاهش می یابد.

باوجود این کاهش عایدی، ایلان ماسک خطاب به این شرکت ها گفت: افرادی که می خواهند با تبلیغات و پول از من باج خواهی بکنند، بهتر است بروند به جهنم.

منبع: انتخاب
انتشار: 30 خرداد 1403 بروزرسانی: 30 خرداد 1403 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 2397

به "عایدی شبکه اجتماعی ایکس ظاهراً پس از ورود ایلان ماسک 40 درصد کاهش یافته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عایدی شبکه اجتماعی ایکس ظاهراً پس از ورود ایلان ماسک 40 درصد کاهش یافته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید