دادگاه CAS به نفع ذوب آهن رای داد، محکومیت 300 هزار یورویی شکاری

به گزارش مجله گیتی رو، به گزارش خبرنگاران، تکلیف پرونده فرسایشی و جنجالی رضا شکاری بازیکن سابق تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان سرانجام تعیین شد. این بازیکن که با جدایی از ذوب آهن راهی روبین کازان روسیه شده بود، سرانجام بعد از شکایت باشگاه ایرانی به دادگاه عالی ورزش، از سوی این دادگاه به پرداخت غرامت 300 هزار یورویی به علاوه جریمه دیرکرد محکوم شد. باشگاه روبین کازان هم در این غرامت شریک است و باید در کنار شکاری این پول را به ذوب آهن بدهد.

دادگاه CAS به نفع ذوب آهن رای داد، محکومیت 300 هزار یورویی شکاری

مجتبی فریدونی مدیرعامل باشگاه ذوب آهن این خبر را در مصاحبه با خبرنگاران تأیید کرد.

پیش از این، فیفا باشگاه روبین کازان را به پرداخت حدود 105 هزار یورو به دلیل غرامت آموزشی (حق رشد) به باشگاه ذوب آهن محکوم کرده بود.

شکاری سال 95 اقدام به فسخ یکطرفه قراردادش با باشگاه ذوب آهن کرد و سپس راهی روستوف و روبین کازان روسیه شد. ذوب آهن هم با این ادعا که شکاری به صورت غیر قانونی قراردادش را فسخ کرده، از این بازیکن و باشگاه روبین کازان به فیفا شکایت کرد و پفراینده ای حدوداً هزار صفحه ای علیه این بازیکن در فیفا تشکیل شد.

ذوبی ها در زمان مدیریت سعید آذری، ابتدا از این بازیکن به فدراسیون فوتبال و سپس به دادگاه عالی ورزش برای گرفتن غرامت آموزشی و غرامت فسخ یکطرفه قرارداد شکایت کردند.

باشگاه ذوب آهن مدعی بود شکاری با این باشگاه قرارداد داشته و به صورت یکطرفه اقدام به فسخ قرارداد و حضور در تیم روبین کازان روسیه کرده است.

رسیدگی این شکایت به خاطر فرایند رسیدگی و ارائه مدارک و مستندات حدود چهار سال طول کشید.

ذوب آهن که با مدیریت آذری دست بردار این شکایت نبود، ابتدا در بخش غرامت آموزشی باشگاه روبین کازان روسیه را در فیفا محکوم به پرداخت 105 هزار یورو (با احتساب جریمه دیرکرد) به باشگاه ذوب آهن کرد.

در بخش فسخ قرارداد هم فیفا بحث ایراد عدم استماع دعوا را پیش کشیده بود. یعنی از آنجا که کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال ایران روی این پفراینده رأی داده، فیفا دیگر قادر به بررسی آن نیست و برای همین پفراینده به دادگاه عالی ورزش ارجاع شد.

در نهایت و بعد از تغییر دو مدیرعامل در باشگاه ذوب آهن، دادگاه کاس محکومیت 300 هزار یورویی را برای شکاری و روبین کازان در نظر گرفت.

شکاری در حال حاضر بازیکن تیم گل گهر سیرجان است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 11 مرداد 1400 بروزرسانی: 11 مرداد 1400 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 1824

به "دادگاه CAS به نفع ذوب آهن رای داد، محکومیت 300 هزار یورویی شکاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دادگاه CAS به نفع ذوب آهن رای داد، محکومیت 300 هزار یورویی شکاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید