خبر خوب برای کرونایی های بهبودیافته

به گزارش مجله گیتی رو، نتایج یک آنالیز نشان می دهد بیمارانی که در نخستین ماه های آغاز همه گیری کرونا، مبتلا شده و بهبود یافتند حتما باید واکسن دریافت نمایند تا به انواع نو ویروس مبتلا نشوند.

خبر خوب برای کرونایی های بهبودیافته

به گزارش خبرنگاران، نتایج آنالیز اجرا شده نشان می دهد که افرادی که در نخستین ماه های شروع همه گیری کرونا مبتلا به این ویروس شده و بهبود پیدا کردند، به ویژه آنهایی که نشانگان خفیف داشته یا بدون علامت بودند، باید برای جلوگیری از ابتلا به انواع نو این ویروس حتما واکسینه شوند.

مطالعه ای به وسیله دانشگاه شهر یوکوهاما ژاپن نشان می دهد که 96 درصد از افرادی که قبلاً به COVID-19 آلوده بودند تا یک سال پس از بهبودی در بدن خود آنتی بادی دارند.

در این مطالعه، نتایج حاصله از شرایط 250 نفر از افراد 21 تا 78 ساله که از فوریه تا آوریل سال گذشته آزمایش ویروس کووید 19 آنها مثبت بوده مورد آنالیز نهاده شد و معین شد که آن دسته از بیماران COVID-19 که علائم شدیدتری را نشان دادند همگی طی یک سال بعد در بدن خود آنتی بادی داشتند، در حالی که 97 درصد کسانی که علائم خفیف داشته یا بدون علائم بودند تنها در شش ماه اول پس از بیماری، در بدن خود آنتی بادی حفظ کردند.

این مطالعه بعلاوه نشان داد که تنها 69 درصد افرادی که در یک سال گذشته با علائم خفیف یا بدون علامت بیمار کرونایی بودند، شش ماه پس از بهبود از بیماری، در بدن خود دارای آنتی بادی برای مبارزه با نوع آفریقای جنوبی آن بودند.

75 درصد در برابر نوع هندی، 81 درصد در برابر نوع برزیلی و 85 درصد در برابر نوع انگلیسی آن ایمنی داشته و آنتی بادی خود را حفظ نموده بودند. این مطالعه بعلاوه نشان داد که این درصدها طی یک سال بعد کاهش یافته است.

بعلاوه مطالعه مذکور به این نتیجه رسید که بیماران COVID-19 سابق که در چند ماه اول همه گیری بیمار بودند، به خصوص اگر علائم خفیف یا بدون علائم داشته باشند، باید همچنان واکسینه شوند تا از آلودگی به انواع نو کرونا شامل کرونای انگلیسی، آفریقای جنوبی و برزیلی جلوگیری نمایند.

بیش از یک سال است که سراسر جهان گرفتار ویروس ذره بینی اما با قدرت سرایت بالا شده که ضمن ابتلا و مرگ ومیر گسترده در بیشتر کشورها، زمینه مهمی برای تضعیف و نابودی اقتصاد دولت ها بوده است. ابرقدرت های اقتصادی به جای فراوری و صادرات، سرگرم مبارزه با بیماری به وسیله محدودیت های اجتماعی، تعطیلی مشاغل و کسب و کارها بوده و در نتیجه، پس از یک سال قرنطینه و محدودیت های مکرر شکست های بی سابقه اقتصادی و اقتصادی را تجربه کردند.

این کشورها امیدوارند فراوری و استفاده از واکسن بتواند همه گیری کرونا را کمتر و کمتر نموده تا آنها بتوانند بار دیگر به احیای سیستم اقتصادی و البته بهداشت و سلامت خود بپردازند.

منبع: بهداشت نیوز

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 7 مرداد 1400 بروزرسانی: 7 مرداد 1400 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 1817

به "خبر خوب برای کرونایی های بهبودیافته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبر خوب برای کرونایی های بهبودیافته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید