جزییات انتشار گاز ناشناخته و مسمومیت دانش آموزان در یک مدرسه

به گزارش مجله گیتی رو، مدیر روابط عمومی آموزش وپرورش خوزستان توضیحاتی را در مورد مسمومیت دانش آموزان یک مدرسه دخترانه در اهواز بر اثر استنشاق گاز ارائه کرد.

جزییات انتشار گاز ناشناخته و مسمومیت دانش آموزان در یک مدرسه

بابک نوری زاده عصر سه شنبه به ایرنا گفت: روز یکشنبه چهارم اردیبهشت ماه انتشار یک گاز ناشناخته در محل دبستان دخترانه رهنما واقع در شهرک نفت اهواز سبب مسمویت پنج دانش آموز و 2 معلم شد که این افراد بلافاصله به نزدیکترین مرکز درمانی ارجاع شدند و خدمات درمانی لازم را نیز دریافت کردند و بر اساس پیگیری های اجرا شده حال این افراد نیز مساعد می باشد.

وی اضافه کرد: آموزش و پرورش ناحیه 2 اهواز بلافاصله پس از این اتقاق و در اولین اقدام یک کارگروه میدانی متشکل از حراست؛ ارزیابی عملکرد و بهداشت و سلامت را به محل مدرسه اعزام کرد و در اولین اقدام این کارگروه تصویب کرد نسبت به توقف فعالیت مدرسه تا زمان آنالیز جوانب حادثه روی داده اقدام گردد.

وی گفت: با توجه به انتشار گاز در محیط مدرسه سایر دانش آموزان این آکادمی نیز جهت اطمینان از شرایط سلامتی به بیمارستان مرجع جهت انجام آزمایشات تشخیصی ارجاع شدند که خوشبختانه بر اساس اقدامات اجرا شده مورد خاصی از مسمومیت در سایر دانش آموزان گزارش نشد.

نوری زاده گفت: در ادامه اقدامات کارگروه مربوطه؛ این کارگروه در هماهنگی با فرمانداری اهواز و بعلاوه نهادهای ذی ربط در حال دلیل یابی اتفاق روی داده و تشخیص نوع این گاز ناشناخته هستند که در نهایت پس از تکمیل گزارش مربوطه اطلاع رسانی های لازم صورت خواهد گرفت.

وی اضافه کرد: بعلاوه واحد HSE (ایمنی، بهداشت و محیط زیست) شرکت نفت نیز با حضور در محل مدرسه نسبت به ایمن سازی فضای مدرسه اقدام کرد.

نوری زاده گفت: آموزش و پرورش مهمترین اولویت را به سلامت دانش آموزان خود می دهد و از همه ظرفیت های لازم برای پیگیری حادثه روی داده استفاده خواهد نمود.

منبع: فرارو
انتشار: 28 خرداد 1401 بروزرسانی: 28 خرداد 1401 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 2153

به "جزییات انتشار گاز ناشناخته و مسمومیت دانش آموزان در یک مدرسه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزییات انتشار گاز ناشناخته و مسمومیت دانش آموزان در یک مدرسه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید