جدیدترین رکورد گینس؛ 11 کیلومتر شنا با دستانِ بسته!

به گزارش مجله گیتی رو، یک شناگر مصری، در حالی که دستبند به دست داشت، مسافتی حدود 11 کیلومتر (7.24 مایل) را در آب های آزاد شنا کرد و رکورد جهانی گینس را شکست.

جدیدترین رکورد گینس؛ 11 کیلومتر شنا با دستانِ بسته!

شهاب علام، جوان 31 ساله، با شنا کردن در مسافتی 11 کیلومتری در آب های آزاد عربی، رکورد طولانی ترین شنا با دستان بسته را شکست.این رکوردشکنی حدود شش ساعت به طول انجامید.

رکورد قبلی طولانی ترین شنا با دستبند در یک مسافت 8 کیلومتری، متعلق به یک شناگر آمریکایی به نام بنجامین کاتزمن بود که در سال 2021 ثبت شد.

علام به سازمان رکوردهای دنیای گینس می گوید: زمانی که با دستبند تمرین می کردم، متوجه نگاه کنجکاو اطرافیان می شدم. برای همین ترجیح دادم برای جلوگیری از جلب توجه بیش از حد، در منطقه ها خلوت تری چون حوالی خط مرزی سواحل شنا کنم، هرچند که هنوز هم حین تمرین، سنگینی نگاه های خیره را حس می کنم!

او بر این باور است که شاید روزی بتواند رکورد خود را بشکند، چرا که در حال تمرین تکنیک های تازه برای ثبت رکوردهای تازه است.

علام می گوید: بودن در فهرست افرادی که از سراسر دنیا مهارتی برای عرضه داشته اند و رکوردی را به ثبت رسانده اند، به من حس یک ابرقهرمان بودن را می دهد و باعث می گردد تا جایی که می توانم کوشش کنم جایگاهم را در گینس حفظ کنم.

منبع:خبرآنلاین

منبع: فرادید
انتشار: 17 فروردین 1402 بروزرسانی: 17 فروردین 1402 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 2313

به "جدیدترین رکورد گینس؛ 11 کیلومتر شنا با دستانِ بسته!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جدیدترین رکورد گینس؛ 11 کیلومتر شنا با دستانِ بسته!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید