بیشترین کاهش فروش گوشی های هوشمند در سال 2019 در کدام کشورها بوده است؟

به گزارش مجله گیتی رو، درحالیکه به انتها سه ماه دوم سال 2019 نزدیک می شویم، شاهد این هستیم که آمار فروش گوشی های هوشمند به نسبت سال گذشته با افت 2.5 درصدی روبرو بوده است.

بیشترین کاهش فروش گوشی های هوشمند در سال 2019 در کدام کشورها بوده است؟

طی آخرین گزارش موسسه پژوهشی گارتنر، انتظار می رود آمار فروش گوشی های هوشمند در سال 2019 به چیزی در حدود 1.52 میلیارد دستگاه برسد. این درحالی است که در سال گذشته، حدودا 1.55 میلیارد دستگاه تا آخر سال به فروش رسیده بود.

شما عزیزان می توانید آمار فروش گوشی های هوشمند در سال 2018 و پیش بینی این آمار را در سال های 2019 و 2020 در تصویر زیر مشاهده کنید.

با مشاهده این آمار به خوبی می توان دریافت که کشورهایی نظیر ژاپن، بیشترین افت را با نرخ 6.5 درصد تجربه خواهند کرد. بعد از آن هم اروپای غربی با 5.3- درصد و آمریکای شمالی با 4.4- درصد به ترتیب در رتبه های دوم و سوم قرار می گیرند.

از طرفی شاهد رشد اندکی نیز در بخش هایی از قبیل جنوب آفریقا با 1.5 درصد، اوراسیا با 1.2 درصد و خاورمیانه و آفریقای شمالی با 0.9 درصد هستیم. البته همانطور که مشاهده می کنید، انتظار می رود در سال 2020 باز هم آمار فروش گوشی های هوشمند افزایش یابد.

طبق گفته موسسه گارتنر، دلیل کاهش فروش گوشی های هوشمند در سال 2019 این است که در بازارهای بالغ (Mature Markets)، بیش از حد گوشی بالارده وجود دارد و مسلم است در این شرایط، کمتر گوشی می تواند کاربران این گوشی های بالارده را ترغیب به خرید گوشی دیگر کند.

نصف شدن سود سامسونگ در پی کاهش تقاضا

همچنین این موسسه پیش بینی می نماید وضعیت رو به کاهش فروش گوشی های هوشمند در نیمه دوم سال 2019 نیز به همین وضع باقی بماند. تولیدکنندگان بزرگ گوشی های هوشمند با مجهز کردن گوشی های خود به فناوری 5G انتظار فروش بیشتر آن ها را داشتند. اگرچه تعداد گوشی هایی با پشتیبانی از فناوری 5G در حال افزایش هستند، اما به دلیل کمبود زیرساخت های لازم برای بهره مندی از این فناوری، کاربران علاقه خاصی به این دسته از گوشی ها نیز ندارند.

اما از آن جایی که در سال 2020، کشورهای بیشتری زیرساخت های لازم برای بهره مندی از فناوری اینترنت 5G را ایجاد خواهند کرد، انتظار می رود آمار فروش این گوشی ها بیشتر و بیشتر شده و در نتیجه، آمار کلی فروش گوشی های هوشمند نیز به مقدار 2.83 درصد افزایش یابد.

با این اوصاف باید منتظر ماند و دید چه سرنوشتی در انتظار بازار گوشی های هوشمند خواهد بود. به نظر شما بازار گوشی های هوشمند بار دیگر به وضعیت سابق خود باز خواهد گشت یا با افت بیشتری روبرو خواهد شد؟

منبع: gsmarena

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 11 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 332

به "بیشترین کاهش فروش گوشی های هوشمند در سال 2019 در کدام کشورها بوده است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیشترین کاهش فروش گوشی های هوشمند در سال 2019 در کدام کشورها بوده است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید