به روز رسانی دستورالعمل تزریق دُز سوم واکسن کرونا و مسافرین

به گزارش مجله گیتی رو، خبرگزاری خبرنگاران-معاون بهداشت وزارت بهداشت در نامه ای به معاونین بهداشت دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی سراسر کشور، آخرین مصوبات و به روز رسانی تزریق نوبت سوم واکسن کرونا و واکسن مسافرین که در کمیته ملی واکسن کووید19 به تصویب رسیده را ابلاغ کرد.

به روز رسانی دستورالعمل تزریق دُز سوم واکسن کرونا و مسافرین

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، کمال حیدری، معاون بهداشت وزارت بهداشت در نامه ای به معاونین بهداشت دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی سراسر کشور، آخرین مصوبات و به روز رسانی تزریق نوبت سوم واکسن کرونا و واکسن مسافرین که در کمیته ملی واکسن کووید 19 به تصویب رسیده را ابلاغ کرد. متن این نامه به توضیح زیر است:

پیرو مکاتبات شماره 300/18783 د مورخ 1400/9/30 در مورد تزریق دوز سوم واکسن کووید 19 به گروه سنی بالای 18 سال و 300/15175 د مورخ 1400/8/11 در مورد واکسیناسیون مسافرین، دستورالعمل های مذکور باتوجه به مصوبات کمیته ملی واکسن کووید 19 مورخ 1400/10/6 به توضیح ذیل به روز رسانی می گردد:

- افرادی که نوبت اول و دوم واکسن های غیرفعال (سینوفارم، بهارات بیوتک و کووایران برکت) تزریق نموده اند، برای نوبت سوم ترجیحاً از واکسن غیرفعال استفاده گردد گرچه می توانند آسترازنکا و یا پاستوکووک پلاس نیز دریافت کنند.

- افرادی که در نوبت اول و دوم واکسن آسترازنکا تزریق نموده اند، در نوبت سوم می توانند واکسن آسترازنکا، پاستوکووک پلاس یا واکسن اسپوتنیک V نوبت اول (تحت عنوان اسپوتنیک لایت) را دریافت کنند.

- افرادی که در نوبت اول و دوم واکسن اسپوتنیک V تزریق نموده اند، در نوبت سوم می توانند واکسن آسترازنکا یا پاستوکووک پلاس را دریافت کنند.

- برای داوطلبان شرکت کننده در کارآزمایی بالینی واکسن پاستوکووک در دو شهری که واکسن سه نوبته دریافت نموده اند، تزریق دُز چهارم (یادآور) پس از گذشت 6 ماه از تزریق دُز سوم با واکسن پاستوکووک پلاس انجام گیرد.

- افرادی که دو نوبت واکسن غیرفعال (سینوفارم، بهارات بیوتک یا کووایران برکت) را دریافت نموده و به دلیل الزامات سفر تمایل به تزریق دو نوبت آسترازنکا دارند، با اخذ رضایت نامه و ارائه مدارک سفر می توانند دو نوبت آسترازنکا با رعایت فاصله حداقل یک ماه بین نوبت ها را دریافت کنند.

- افرادی که دو نوبت واکسن اسپوتنیک V را دریافت نموده و به دلیل الزامات سفر تمایل به تزریق دو نوبت آسترازنکا دارند، پس از اخذ رضایت آگاهانه و ورود به مطالعه پژوهشی می توانند دو نوبت آسترازنکا را دریافت کنند. این مطالعه باید به وسیله کمیته اخلاق مورد تایید قرار گیرد.

- افرادی که در نوبت اول و دوم، واکسن پروتئین نوترکیب (اسپایکوژن) تزریق نموده اند، در نوبت سوم می توانند همان واکسن را دریافت کنند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 24 بهمن 1400 بروزرسانی: 24 بهمن 1400 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 2041

به "به روز رسانی دستورالعمل تزریق دُز سوم واکسن کرونا و مسافرین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "به روز رسانی دستورالعمل تزریق دُز سوم واکسن کرونا و مسافرین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید