بازسازی چهره یکی ار قدرتمندترین فرعون های مصر ، عکس (بازسازی آپارتمان)

به گزارش مجله گیتی رو، ایسنا نوشت: دانشمندان برای اولین بار از چهره رامسس دوم، قدرتمندترین فرعون مصر که 3200 سال پیش می زیسته است، رونمایی کردند.

بازسازی چهره یکی ار قدرتمندترین فرعون های مصر ، عکس (بازسازی آپارتمان)

جهت دریافت خدمات بازسازی آپارتمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

چهره مقتدر رامسس دوم، قدرتمندترین فرعون مصر باستان برای اولین بار به لطف یک بازسازی علمی تازه قابل مشاهده شده است.

دانشمندانی از مصر و انگلیس با استفاده از یک مدل سه بعدی از جمجمه رامسس دوم برای بازسازی ویژگی های چهره این پادشاه مصر همکاری کردند. آنها سپس روند پیری وی را معکوس کردند و چهره وی را نیم قرن جوان تر کردند تا چهره او در اوج قدرت ظاهر گردد.

این اولین بازسازی علمی صورت قدرتمندترین فرعون مصر بر اساس سی تی اسکن جمجمه واقعی او صورت گرفته است.

سحر سلیم از دانشگاه قاهره که مدل سه بعدی جمجمه را ایجاد کرد، گفت که نتیجه این کار، یک چهره به زعم او بسیار خوش چهره را نشان می دهد. وی گفت: تخیل من از چهره رامسس دوم تحت تأثیر چهره مومیایی او بود. با این حال، این روش بازسازی یاری کرد تا چهره شبیه به واقعی او از چهره مومیایی شده وی ایجاد گردد.

بیشتر بخوانید:

عکس | اگر دایناسورها منقرض نمی شدند امروز این شکلی بودند

هواپیمای عجیب لاکهید مارتین که هیچ وقت پرواز نکرد / عکس

گنج نهفته در سیم کارت های به ظاهر بی ارزش

کارولین ویلکینسون، مدیر آزمایشگاه بازسازی چهره در دانشگاه جان مورز لیورپول که چهره این فرعون را بازسازی کرد، روند علمی این کار را تشریح کرد. وی گفت: ما مدل توموگرافی کامپیوتری(CT) جمجمه را گرفتیم که شکل سه بعدی جمجمه را به ما می دهد و سپس می توانیم آن را در سیستم کامپیوتری خود وارد کنیم. سپس ما یک پایگاه داده از آناتومی صورت از پیش مدل شده داریم که وارد می کنیم و سپس آن را تغییر می دهیم تا متناسب با جمجمه گردد. بنابراین ما اساساً صورت را از سطح جمجمه تا سطح صورت، به وسیله ساختار ماهیچه ای و لایه های چربی و سپس در نهایت لایه پوست می سازیم.

وی اضافه کرد: همه ما کم و بیش ماهیچه های یکسانی از ریشه های مشابه با وابستگی های یکسان داریم. از آنجایی که هر یک از ما نسبت ها و شکل های متفاوتی نسبت به جمجمه خود داریم، شکل ها و نسبت های کمی متفاوت برای ماهیچه ها داریم و این به طور مستقیم بر شکل صورت ما تأثیر می گذارد.

این پروژه دومین پروژه در نوع خود است که اخیراً به وسیله سحر سلیم نظارت می گردد. اولین پروژه بازسازی علمی صورت توت عنخ آمون یازدهمین فرعون مصر بود.

پژوهشگران می گویند، بازسازی چهره پادشاه های مومیایی شده، آنها را انسانی می نماید و پیوند ایجاد می نماید و بعلاوه میراث آنها را بازیابی می نماید. رامسس دوم یک جنگجوی بزرگ بوده است که 66 سال بر مصر حکومت نموده و اولین پیمان دنیا را بنیاد نهاده است. بنابراین قرار دادن چهره ای بر روی مومیایی رامسس دوم در دوران پیری و نسخه جوانتر وی، موقعیت افسانه ای او را به دنیا یادآوری می نماید.

با این حال، بازسازی چهره یک فرعون که مدت ها پیش مرده است، خالی از چالش نیست. به عنوان مثال، جمجمه به تنهایی نمی تواند تمام جنبه های ظاهری فرد را آشکار کند.

دکتر ویلکینسون می گوید: بخش سخت برای ما بعد از تشکیل مدل سه بعدی است. چرا که پس از آن به تمام اطلاعات در خصوص رنگ پوست، لکه ها و چین و چروک ها و رنگ مو و چشم احتیاج داریم. در این مورد ما پیشنهادی از سحر و تیمش در رابطه با محتمل ترین رنگ چشم، رنگ مو و رنگ پوست دریافت کردیم. ما بعلاوه اطلاعاتی در خصوص آنچه در خصوص او از متون مکتوب شناخته شده بود، به دست آوردیم و سپس بافت های نرم مومیایی شده صورت او را نیز برای بازسازی چهره وی آنالیز کردیم.

این فرآیند شامل استفاده از افراد زنده نیز بوده و امکان مقایسه بازسازی بر اساس داده های سی تی اسکن را با چهره های واقعی فراهم نموده است.

دکتر ویلکینسون ادامه داد: ما می دانیم که حدود 70 درصد از سطح بازسازی چهره رامسس دوم کمتر از 2 میلی متر خطا دارد.

پروفسور سحر سلیم می گوید: این تنها بازسازی علمی صورت رامسس دوم بر اساس سی تی اسکن مومیایی واقعی وی است و کوشش های قبلی، غیرعلمی و عمدتاً هنری و تنها بر اساس چهره مومیایی او بوده است.

58321

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 6 دی 1401 بروزرسانی: 6 دی 1401 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 2267

به "بازسازی چهره یکی ار قدرتمندترین فرعون های مصر ، عکس (بازسازی آپارتمان)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازسازی چهره یکی ار قدرتمندترین فرعون های مصر ، عکس (بازسازی آپارتمان)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید