ایران در بازی های پاراآسیایی سوم شد، بهترین صندلی در ادوار گذشته

به گزارش مجله گیتی رو، در انتها بازی های پاراآسیایی 2018، کاروان خودباوری و امید ایران در رده سوم جدول مدالی نهاده شد که این بهترین رتبه ایران در ادوار بازی های پاراآسیایی است.

ایران در بازی های پاراآسیایی سوم شد، بهترین صندلی در ادوار گذشته

به گزارش خبرگار اعزامی مجله گیتی رو به جاکارتا، سومین دوره از بازی های پارا آسیایی در جاکارتای اندونزی به سرانجام رسید و ایران با 51 مدال طلا، 42 نقره و 43 برنز در رده سوم جدول مدالی نهاده شد. ایران در این دوره از بازی ها فراتر از پیش بینی ها عمل کرد و نه تنها یک پله صعود داشت که حتی برای رده دومی نیز با کره جنوبی رقابت کرد اما در نهایت تنها با 2 مدال طلا کمتر از کره جنوبی در رده سوم ایستاد. این بهترین صندلی ایران در ادوار بازی های پاراآسیایی است.

چین با 172 مدال طلا، 88 نقره و 59 برنز و کره جنوبی با 53 مدال طلا، 45 نقره و 47 برنز در رده های اول و دوم ایستادند. ژاپن با 45 طلا، 70 نقره و 83 برنز در رده چهارم ایستاد که ایران بالاتر از ژاپن در رده سوم نهاده شد.

ایران در بازی های پارا آسیایی 2010 گوانگجو، با 27 مدال طلا، 24 نقره و 29 برنز و در بازی های پاراآسیایی 2014 اینچئون با 37 مدال طلا، 52 نقره و 31 برنز در رده چهارم جای گرفته بود.

جدول مقایسه ای صندلی و مدال های ایران در ادوار بازی های پاراآسیایی:

ادوار بازی های پاراآسیایی صندلی ایران مدال طلا مدال نقره مدال برنز مجموع
بازی های پارا آسیایی 2010 گوانگجو چهارم 27 24 29 80
بازی های پاراآسیایی 2014 اینچئون چهارم 37 52 31 120
بازی های پارا آسیایی2018 جاکارتا سوم 51 42 43 136

اسامی مدال آوران ایران در بازی های پاراآسیایی 2018 جاکارتا:

مدال آوران طلا:

1- شاهین ایزدیار (شنا/ 100 متر پروانه)

2- عرفان سیفی پور (دوومیدانی/ پرتاب نیزه)

3- ساره جوانمردی (تیراندازی/ 50متر خفیف)

4- رقیه شجاعی (تیراندازی/ تفنگ بادی)

5 - علیرضا قلعه ناصری (دوومیدانی/ پرتاب دیسک)

6- شاهین ایزدیار (شنا)

7- امیر جعفری (وزنه برداری)

8- عذرا مهدوی کیا (دوومیدانی/1500 متر)

9- وحید علی نجمی (دوومیدانی/ 200 متر)

10- مهدی اولاد (دوومیدانی/ پرتاب دیسک)

11- محمدرضا احمدی (دوومیدانی/ پرتاب دیسک)

12- ساره جوانمردی (تیراندازی/ تپانچه بادی 10 متر)

13- شاهین ایزدیار (شنا/ 200متر)

14- فرزاد سپهوند (دوومیدانی/ پرتاب دیسک)

15- روح الله رستمی (وزنه برداری)

16- بتول دنیاگیری (دوومیدانی/ پرتاب وزنه)

17- حسین خرسند امیری (دوومیدانی/ پرتاب دیسک)

18- مهدی اولاد (دوومیدانی/ پرتاب دیسک)

19- علیرضا مختاری (دوومیدانی/پرتاب وزنه)

20- عاطفه نقوی (طلای انفرادی شطرنج نابینایان و کم بینایان)

21- امید کریمی (طلای انفرادی شطرنج نابینایان و کم بینایان)

22- عاطفه نقوی، فاطمه برقول و فاطمه زنده بودی (طلای تیمی شطرنج)

23- وحید نوری (جودو)

24- محمدرضا زندی (تیروکمان/ کلاسW1)

25- احسان موسی نژاد (جودو)

26- هاشمیه متقیان (دوومیدانی/ پرتاب دیسک)

27- شاهین ایزدیار (شنا)

28- عارف بهاروند (دوومیدانی/ پرتاب وزنه)

29- شاهین ایزدیار (شنا)

30- مهناز امینی (دوومیدانی/ پرتاب نیزه)

31- آرزو رحیمی (دوومیدانی/ پرتاب وزنه)

32- امید ظریف (دوومیدانی/ دوی 400 متر)

33- غلامرضا رحیمی و زهرا نعمتی (تیروکمان/تیم میکس ریکرو)

34- مهدی علیزاده (دوومیدانی- پرتاب نیزه)

35- حامد امیری (دوومیدانی/ پرتاب وزنه)

36- تیم ملی والیبال نشسته مردان

37- سجاد مرادیان (دوومیدانی/ پرتاب وزنه)

38- علی نجیمی (دوومیدانی/ دوی 400متر)

39- محمد الوان پور (دوومیدانی/ پرتاب نیزه)

40- حمید اسلامی (دوومیدانی/ دوی 1500متر)

41- سامان پاکباز (دوومیدانی/پرتاب دیسک)

42- پیمان نصیری (دوومیدانی/دوی 1500متر)

43-الناز دارابیان (دوومیدانی/ پرتاب دیسک)

44- حامد صلحی پور (وزنه برداری)

45- فریبا زنده بودی، فاطمه برقول و عاطفه نقوی (شطرنج تیمی)

46- گلبال مردان

47- سیامند رحمان (وزنه برداری)

48- شاهین ایزدیار (شنا/صد متر کرال سینه)

49- عشرت کردستانی(دوومیدانی/پرتاب وزنه)

50- حامد امیری (دوومیدانی/پرتاب نیزه)

51- تیم ملی بسکتبال با ویلچر

مدال آوران نقره:

1- بهزاد عزیزی (دوومیدانی/ پرتاب نیزه)

2 - جلیل باقری (دوومیدانی/ پرتاب دیسک)

3- یوسف یوسفی (وزنه برداری)

4- علی اصغر جوانمردی (دوومیدانی/پرتاب وزنه)

5- جاوید احسانی شکیب (دوومیدانی/پرتاب دیسک)

6- زهرا صالحی (دوومیدانی/ پرتاب نیزه)

7_ نورمحمد آخی (دوومیدانی/ پرتاب دیسک)

8_ هاجر صفرزاده (دوومیدانی/ دوی 200متر)

9- علی الفت نیا (دوومیدانی/ دوی 200 متر)

10- سامان پاکباز (دوومیدانی/ پرتاب وزنه)

11- سمیرا ارم (تیراندازی/ تپانچه بادی 10متر)

12- داود علی قاسمی (دوومیدانی/ دوی صدمتر)

13- هاشمیه متقیان (دوومیدانی/ پرتاب نیزه)

14- اسدالله عظیمی (دوومیدانی/ پرتاب دیسک)

15- صالح فرج زاده (دوومیدانی/ پرتاب وزنه)

16-زهرا نعمتی (تیروکمان/ ریکرو انفرادی)

17- اسدالله عظیمی(دوومیدانی/پرتاب وزنه)

18- فریبا زنده بودی(شطرنج انفرادی نابینایان و کم بینایان)

19- امید کریمی، مجید باقری و علیرضا قورچی بیگی (شطرنج تیمی نابینایان و کم بینایان)

20- ملیحه صفایی، لیلا زارعزاده و زهرا محمدی (شطرنج تیمی نابینایان و کم بینایان)

21- نادر مردادی (وزنه برداری)

22- محمدرضا خیرالله زاده (جودو)

23- هاشم رستگاری (دوومیدانی/دوی 400متر)

24- هادی نوری و راضیه شیرمحمدی (تیروکمان/ تیم میکس کامپوند)

25- محسن کائیدی (دوومیدانی/پرتاب نیزه)

26- تیم ملی والیبال نشسته بانوان

27- جلیل باقری (دوومیدانی/ پرتاب وزنه)

28- نقره تیمی جودوی نابینایان و کم بینایان

29- شاهین ایزدیار (شنا/ 400 متر آزاد)

30- هاجر صفرزاده (دوومیدانی/ دوی 400متر)

31- امان الله پاپی (دوومیدانی/ پرتاب نیزه)

32- فائزه کرمانی (دوومیدانی/ پرتاب نیزه)

33-مسعود حیدری (دوومیدانی/پرتاب دیسک)

34-مرضیه صدقی (دوومیدانی/پرتاب وزنه)

35-فرشته مرادی (دوومیدانی/پرتاب وزنه)

36- هرمز صیدی (دوومیدانی/پرتاب نیزه)

37- ملیحه صفایی، لیلا زارعزاده و زهرا محمدی(شطرنج تیمی)

38- فاطمه برقول (شطرنج نابینایان و کم بینایان)

39- ملیحه صفایی (شطرنج نابینایان و کم بینایان)

40- علی اکبر غریب شی (وزنه برداری)

41- منصور پورمیرزایی (وزنه برداری)

42- عبدالرضا جوکار (دوومیدانی/پرتاب نیزه)

مدال آوران برنز:

1- حسن جانفشان (تنیس روی میز)

2- سید عرفان حسینی (دوومیدانی/پرتاب نیزه)

3- زهرا برناکی (دوومیدانی/ پرش طول)

4- علی امیدی (دوومیدانی/ پرتاب نیزه)

5- حامد امیری (دوومیدانی/ پرتاب دیسک)

6- میثم بنی طباء (جودوی نابینایان و کم بینایان)

7- رضا غلامی (جودوی نابینایان و کم بینایان)

8- امید ظریف صنایعی (دوومیدانی/ 200 متر)

9- عذرا مهدوی کیا (دوومیدانی/ پرتاب نیزه)

10- سولماز بازرگان (دوومیدانی/ پرتاب دیسک)

11- احمد اوجاقلو (دوومیدانی/ دوی 200 متر)

12- داودعلی قاسمی (دوومیدانی/ دوی 200متر)

13- مهدی علیزاده (دوومیدانی/ پرتاب وزنه)

14- مسعود حیدری (دوومیدانی/ پرتاب وزنه)

15_ حمزه محمدی (وزنه برداری)

16- امید جعفری (جودوی نابینایان و کم بینایان)

17- امید ظریف (دوومیدانی/ دوی صدمتر)

18- علیرضا مختاری (دوومیدانی/ پرتاب دیسک)

19- آرین لطفی (دوومیدانی/پرتاب دیسک)

20- فاطمه برقول (شطرنج انفرادی نابینایان و کم بینایان)

21- لیلا زارعزاده (شطرنج انفرادی نابینایان و کم بینایان)

22- مدال برنز تیمی برای شطرنج مردان

23- مجید کاکوش (تیروکمان/ رقابتهای w1)

24- داودعلی قاسمی (دوومیدانی/ دوی 400متر)

25- فرهاد کهریزی(دوومیدانی/دوی 400متر)

26- احمد اوجاقلو (دوومیدانی/ دوی 100 متر)

27- هاجر صفرزاده (دوومیدانی/ 100 متر)

28- عذرا مهدوی کیا (دوومیدانی/دوی 400متر)

29- امیر خسروانی (دوومیدانی/دوی 400متر)

30- ژیلا یوسفی (دوومیدانی/ پرتاب دیسک)

31- محمد خالوندی(دوومیدانی/ پرتاب نیزه)

32- بتول دنیاگیری (دوومیدانی/ پرتاب نیزه)

33- امین عبدل پور (دوومیدانی/دوی 1500متر)

34-جواد حردانی(دوومیدانی/ پرتاب نیزه)

35- شهلا حدیدی(دوومیدانی/ پرتاب وزنه)

36- فریبا زنده بودی(شطرنج نابینایان و کم بینایان)

37- سامان رضی (وزنه برداری)

38- مهدی محمدی (دوچرخه سواری/ تعقیبی انفرادی)

39- محمد حسین کریمی دنیا آبادی (شنای نابینایان و کم بینایان)

40- گلبال بانوان

41- دیانی (دوومیدانی/ دوی 5000متر مردان)

42- پروین مقدم(دوومیدانی/پرتاب وزنه)

43-یونس سیفی پور(دوومیدانی/پرتاب وزنه)

جدول مدالی بازیهای پاراآسیایی 2018 جاکارتا:

رده تیم طلا نقره برنز مجموع
1 چین 172 88 59 319
2 کره جنوبی 53 45 47 145
3 ایران 51 42 43 136
4 ژاپن 45 70 83 198
5 اندونزی 37 47 51 135
6 ازبکستان 35 24 18 77
7 تایلند 23 32 50 105
8 مالزی 17 26 25 68
9 هند 15 24 33 72
10 هنگ کنگ 11 16 21 48
منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 اسفند 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 93

به "ایران در بازی های پاراآسیایی سوم شد، بهترین صندلی در ادوار گذشته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران در بازی های پاراآسیایی سوم شد، بهترین صندلی در ادوار گذشته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید