استاندارد جدید برای مشخص افراد آلوده به ویروس کرونا

به گزارش مجله گیتی رو، مقام های بهداشتی در کشورهای مختلف دنیا برای جلوگیری از شیوع بیماری کووید 19 به ردیابی افرادی متکی شده اند که در تماس با افراد آلوده به ویروس کرونا بوده اند اما معین اینکه در میان اطرافیانِ فردِ بیمار چه کسی باید تحت نظر قرار بگیرد ماه ها مورد بحث و مجادله بوده است.

استاندارد جدید برای مشخص افراد آلوده به ویروس کرونا

به گزارش خبرنگاران از ایسنا، طبق تعریفی که توسط مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده ارائه شده است، اگر به صورت پیوسته به مدت 15 دقیقه در فاصله کمتر از 1.8 متری فردی که به کرونا آلوده شده باشد قرار بگیرید، احتمال آلودگی شما به حدی است که باید از سوی مقام های بهداشتی رسیدگی گردد.

اما تعریف جدید ارائه شده توسط مراکز بهداشتی آمریکایی که اخیرا منتشر شد، تغییری عظیم ایجاد کرد مبنی بر اینکه فرد مشکوک، کسی است که در کمتر از 1.8 متری فرد آلوده در مدت زمان 15 دقیقه یا بیشتر در طول 24 ساعت قرار داشته باشد.

مقصود از این تعریف جدید این است که اگر شخصی پنج دقیقه از صبح را با فرد بیمار، 5 دقیقه دیگر بعدازظهر و 5 دقیقه شب بگذراند، پس از آن او در لیست افراد پرخطر قرار می گیرد یعنی حتی اگر این 15 دقیقه تماس نزدیک با فرد بیمار، پیوسته نباشد.

این به روزرسانی در میان افزایش قابل توجه موارد ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکا انجام می گردد.

به گفته جی پولتر، مدیر بخش بیماری های عفونی موارد ابتلا به کرونا در حدود 75 درصد از مناطق آمریکا افزایش یافته است.

پولتر افزود که مردم احتمالا از توصیه هایی که به آن ها می گردد خسته شده اند، اما در پاییز و زمستان، پوشیدن ماسک مهم تر از هر زمان دیگری است.

در فصول سرد، با توجه به تمایل افراد برای گذراندن وقت خود در مکان های بسته، احتمال بیشتری برای انتقال عفونت وجود دارد.

استفاده از ماسک، ریسک انتقال آلودگی از افراد بدون علامت به دیگران را نیز تا حدود زیادی کاهش می دهد.

به روزرسانی در خصوص معیارهای تشخیص افراد پرریسک، تغییر مهمی در پایش اطرافیان فرد بیمار ایجاد می نماید چرا که با این معیار جدید، افراد بیشتری به عنوان موارد پرریسک و مشکوک در نظر گرفته می شوند.

این به روزرسانی بر اهمیت فاصله اجتماعی تأکید دارد، زیرا نزدیک شدن به فرد بیمار برای مدتی کوتاه نیز می تواند منجر به آلودگی به ویروس کرونا گردد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 7 آذر 1399 بروزرسانی: 7 آذر 1399 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 1367

به "استاندارد جدید برای مشخص افراد آلوده به ویروس کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استاندارد جدید برای مشخص افراد آلوده به ویروس کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید