6 نکتۀ اساسی در طراحی مجذوب کننده اتاق کودک

به گزارش مجله گیتی رو، طراحی اتاق خواب کودک فقط از منظر زیبایی شناسی مهم نیست، بلکه تاثیر آن بر کودک نیز اهمیت دارد. شاید فکر کنید اتاق خواب کودک احتیاج به طراحی خاصی ندارد، درحالی که اتفاقا این کار بیشتر از چیزی که فکر می کنید مستلزم فکر و کوشش است.

6 نکتۀ اساسی در طراحی مجذوب کننده اتاق کودک

خبرنگاران | شاید اینطور به نظر برسد که اتاق خواب کودک شما احتیاج به طراحی خاصی ندارد و صرفاً اتاقی است که ضروریات کودک درون آن است و کمی ذوق در طراحی آن به کار رفته است. با این حال، برخلاف این باور، طراحی اتاق خواب کودک به فکر و کوشش بیشتری احتیاج دارد.

به گزارش خبرنگاران ؛ در این مطلب شش نکته مهم در طراحی اتاق کودک را می خوانید.

1. حتماً تفریح ها و علایق کودک را در نظر بگیرید

گنجاندن عناصری که به ترجیحات و تفریح های کودک ارتباط داشته باشد بازتاب شخصیت اوست و بسیار بااهمیت است. فضای اتاق کودک باید تجسمی از علایق او باشد.

2. سن کودک را نادیده نگیرید

طراحی اتاق خواب کودک باید با سن کودک متناسب باشد. برای مثال، طراحی اتاق خواب یک دختر یا پسر 13 ساله نباید بیش از حد سرزنده و پر از وسایل بازی یا بیش از حد شیک و ساده باشد.

3. ایمنی را در نظر بگیرید

کف اتاق را با کف پوش (فرش، قالی، موکت و غیره) بپوشانید و از اسباب و وسایلی بهره ببرید که فضای مرکزی اتاق را مسدود نکنند. بهتر است وسایل اتاق را نزدیک دیوار بچینید. علاوه بر این، بهتر است وسایلی را انتخاب کنید که لبه های گرد و ابری (اسفنجی) دارند. نکته دیگر اینکه در طراحی اتاق خواب کودک سعی کنید از وسایل تزیینی شکننده و ظریف استفاده نکنید.

4. در استفاده از اسباب و وسایل زیاده روی نکنید

نمی گوییم اتاق را خالی از اسباب و وسایل کنید، بلکه توصیه ما این است که تا حد امکان طراحی اتاق خواب کودک ساده (مینیمال) باشد و فقط از وسایل ضروری استفاده گردد؛ به عبارت دیگر، وسایلی که برای کودک و اتاق خواب او ارزش واقعی دارند.

5. نواحی خاصی را به وجود بیاورید

در اتاق کودک نواحی خاصی را برای فراغت و و آسایش کودک ایجاد کنید. فضای اتاق را با عناصر خاص برای اهداف خاص تقسیم بندی کنید. برای مثال، یک میز کاری برای مطالعه و نقاشی، یک گوشه دنج برای بازی و انجام کار های خلاقانه و مسلماً تخت خواب برای خوابیدن و مطالعه قبل از خواب.

6. همزمان از چندین مد در طراحی اتاق خواب استفاده نکنید

برای اینکه به اتاق خواب کودک شکل خاصی بدهید مهم است از بعضی مد های روز بهره ببرید، اما استفاده بیش از حد از این مد ها به جای خلق یک فضای گرم و خوشایند، محیط را مضطرب کننده و ناآرام می نماید.

مترجم: زهرا ذوالقدر

منبع: فرادید
انتشار: 11 بهمن 1401 بروزرسانی: 11 بهمن 1401 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 2287

به "6 نکتۀ اساسی در طراحی مجذوب کننده اتاق کودک" امتیاز دهید

1 کاربر به "6 نکتۀ اساسی در طراحی مجذوب کننده اتاق کودک" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "6 نکتۀ اساسی در طراحی مجذوب کننده اتاق کودک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید