گوترش: سونامی نفرت در راه است

به گزارش مجله گیتی رو، ایسنا نوشت: دبیرکل سازمان ملل امروز، آدینه اظهار کرد، همه گیری کرونا پیوسته در حال ایجاد سونامی نفرت و بیگانه هراسی، مقصر جلوه دادن دیگران و ایجاد هراس است.

گوترش: سونامی نفرت در راه است

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل گفت: احساسات منفی نسبت به خارجی ها در فضای مجازی و خیابان ها (دنیای واقعی) افزایش یافته، تئوری های توطئه بیگانه هراسانه گسترش یافته اند و حملاتی علیه مسلمانان و مرتبط با کووید 19 اجرا شده است.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، گوترش گفت، مهاجران و پناهجویان با این تهمت روبه رو شده اند که منشاء این ویروس هستند و سپس از دسترسی به خدمات درمانی و پزشکی محروم شده اند.

وی اضافه کرد: در حالی که قشر مسن از جمله آسیب پذیرترین اقشار در برابر این بیماری هستند، مطالبی تحقیر آمیز علیه آنان منتشر می گردد که آنان را مصرف نماینده ترین قشر جامعه معرفی می نماید. روزنامه نگاران، افشاگران، متخصصان پزشکی، مقامات امدادی و مدافعان حقوق بشر تنها برای آن که کارشان را انجام داده اند، هدف قرار گرفته اند.گوترش همچنین خواهان اقدامی تمام عیار برای انتها دادن به نفرت پراکنی جهانی شد.

وی از رهبران سیاسی خواست با همه مردم همدردی نمایند و از موسسات آموزشی درخواست کرد، در شرایطی که افراطگرایان به دنبال به دام انداختن افراد هستند، بر آموزش سواد دیجیتال متمرکز شوند.او همچنین از رسانه ها، به ویژه رسانه های اجتماعی درخواست کرد که محتواهای نژادپرستانه، زن ستیزانه و مخرب را حذف نمایند و از شخصیت های دینی خواست، الگوی احترام متقابل برای مردم باشند.وی اضافه کرد: از همه در هر جایی که هستند می خواهم در برابر نفرت بایستند و با حفظ شان یکدیگر با هم رفتار نموده و از هر فرصتی برای گسترش مهربانی استفاده نمایند.

دبیرکل سازمان ملل همچنین تاکید نمود که کووید 19 به اینکه چه کسی هستیم، کجا زندگی می کنیم و به چه اعتقاد داریم، اهمیتی نمی دهد.

312 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 15 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 1106

به "گوترش: سونامی نفرت در راه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گوترش: سونامی نفرت در راه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید