چگونه سبک سفر کنیم؟

به گزارش مجله گیتی رو، سبک سفر کردن هنری است که همه ماجراجویان و علاقه مندان به گردشگری ندارند، اگر از حمل وسایل بی استفاده در مسافرت هایتان خسته شده اید، با خبرنگاران همراه باشید تا روش های سبک سفر کردن را بشناسید.

چگونه سبک سفر کنیم؟

هنگامی که می خواهید چمدان سفرتان را ببندید، همه چیز به نظر ضروری می آید و باید همه چیز را همراه خودتان به سفر ببرید. وقتی به مقصد موردنظرتان می رسید و سنگینی چمدان در فرودگاه و تاکسی شما را حسابی کلافه کرده است به این نتیجه می رسید که نباید چمدانتان را این قدر سنگین می کردید. پس از اتمام سفر هم متوجه می شوید نیمی از وسایلی که همراه خود برده بودید بی استفاده ماند. پس چه باید کرد؟

باهدف وسایلتان را جمع کنید

سامانتا سیترو(Samantha Citro) از سهام داران برند آرایشی بهداشتی Immunocologie، به اقتضای شغلش در هرماه چندین بار سفر هوایی دارد. او در رابطه با شغلش و سفرهایی زیادی که مجبور است برود می گوید:

بسیاری از افراد از من سؤال می پرسند که سفر زیاد تو را خسته نمی کند و من در جواب تنها یک پاسخ می دهم، من عاشق کارم و عاشق مسافرت های کاری هستم!

او تنها فردی نیست که برای کارش مجبور است ماهانه چندین سفر برود، کوین اوکانر (Kevin O Connor) سرآشپز بزرگی است که معمولا میان ملبورن و آمریکا در سفر است. او این سفر را برای برداشت زیتون و خرید روغن زیتون تازه برای آشپزخانه اش انجام می دهد. کوین در رابطه با سفرهایش می گوید:

من همیشه با یک کوله پشتی سفر می کنم، چون در ماه چندین بار به سفر می روم، هر چیز غیرضروری را از لیست وسایل سفرم حذف می کنم.

لباس های سبک وزنتان را در طول سفر نپوشید!

در طول سفر شما باید چند دست لباس بردارید. مدیریت وزن بارها در حین سفر یعنی شما بدانید چه لباسی را باید در چه موقعیتی بپوشید. در بار شما لباس های سنگین وزن و سبک وزنی وجود دارد. در سفر باید لباس های سنگین وزن خود را بپوشید و لباس های سبک را داخل چمدان یا کیف خود قرار دهید تا حمل وسایلتان آسان تر باشد. اگر به سفر کاری می روید و مجبور هستید کت وشلوار بپوشید، کت وشلوار را در راستا به تن کنید و آن را در کیف خود قرار ندهید تا کیف شما سنگین نشود.

لوازم آرایشی بهداشتی خود را در کیف های سنگین حمل نکنید. سعی کنید آن ها به بسته بندی های سبک تبدیل کنید و نیازی نیست هر چیزی که در حمام و سرویس بهداشتی استفاده می کنید را در کیفتان بگذارید.

جیب لباس های شما یکی از بهترین گزینه ها برای جا دادن وسایل سنگین وزن است.

تال وینتر (Tal Winter) از بنیان گذاران شرکت BKR است. این شرکت در زمینه تولید بطری های شیشه ای با پوشش پلاستیکی رنگی فعالیت می کند. وینتر در رابطه با استراتژی کاری اش در تولید بطری های آب می گوید:

بطری های شیشه ای ما در بسیاری از منطقه ها جهان طرفدار دارد. در فصل زمستان هدف اصلی تولیدکنندگان این است که بطری هایی با پوشش پلاستیکی سبک تری تولید کنند تا افراد بتوانند راحت تر آن را با خود به نقاط مختلف حمل کنند.

نکته دیگری که در سفر کردن باید در نظر داشته باشید، ممکن است در سفر مجبور باشید لباس هایی با پارچه های ظریف و حساس حمل کنید. این لباس ها سبک وزن هستند و مسئله ای در حمل ونقل آن ها نیست. باید دقت کنید که لباس های ظریف را دربسته بندی پلاستیکی قرار دهید و سپس در چمدان یا کیفتان بگذارید.

ویکتوریا تسای (Victoria Tsai)، بنیان گذار برند Tatcha است که همیشه در سفر میان شهرهای سان فرانسیسکو، کیوتو و توکیو است. تسای روش سفرش را این گونه توضیح می دهد:

من همیشه در سفر هستم و در سفرها به جلسه های کاری رسمی می روم که باید لباس های رسمی بپوشم و به اضافه باید لپ تاپ خود را در سفرها همراهم داشته باشم. به همین دلیل من لپ تاپی سبک از برند HP خریده ام تا حمل ونقل آن برایم سخت نباشد. همیشه یک دست لباس رسمی با خود همراه دارم و سعی می کنم این یک لباس را تمیز و مرتب نگه دارم.

از محصولاتی چندمنظوره استفاده کنید

اگر بخواهید سبک سفر کنید باید از بسیاری از وسایل فاکتور بگیرید و بسیاری از لوازم را با خود حمل نکنید؛ اما اگر مجبور بودید چند وسیله ضروری و سنگین را حمل کنید در پی نمونه های چندمنظوره و جایگزین برای آن ها باشید. برای اینکه بهتر متوجه شوید مسئله را با یک مثال ساده توضیح می دهیم، اگر می خواهید برای شستشوی مو و بدن و لباس هایتان سه ماده شوینده حمل کنید، بهتر است مواد شوینده ای را انتخاب کنید تا بتواند همه این قابلیت ها را داشته باشد و با استفاده از آن هم بتوانید لباس هایتان را بشویید و هم به حمام بروید، بدون شک در این صورت شما باید یک شامپوی سر معمولی را انتخاب کنید.

خرید سوغاتی

سوغاتی خریدن قسمت سخت ماجرا است. سعی کنید در خرید سوغاتی هم راه چاره خاص خود را داشته باشید، سوغاتی هایی با بسته بندی های سبک و ترجیحا ارزان قیمت خریداری کنید تا هم حمل ونقل آن ها ساده باشد و هم پول کافی برایتان باقی بماند. سعی کنید پول زیادی برای خرید سوغاتی اختصاص ندهید و در صورت لزوم، اشیا کوچکی خریداری کنید که به راحتی قابل حمل باشند.

منبع: کجارو / cntraveler.com
انتشار: 19 بهمن 1400 بروزرسانی: 19 بهمن 1400 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 2036

به "چگونه سبک سفر کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه سبک سفر کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید