ورود 40 هزار میلیارد تومان پول جدید به بورس از ابتدای امسال

به گزارش مجله گیتی رو، مدیرعامل فرا بورس ایران گفت: از ابتدای امسال تا به امروز بیش از 40 هزار میلیارد تومان پول جدید وارد بازار بورس شده است.

ورود 40 هزار میلیارد تومان پول جدید به بورس از ابتدای امسال

به گزارش تسنیم، امیر هامونی با حضور در تحریریه بخش خبری 21 شبکه یک سیما اضافه کرد: از ابتدای امسال سه و نیم میلیون نفر کد بورسی جدید در بورس تهران و فرا بورس گرفته اند.

وی اضافه کرد: ارزش معاملات در بورس بیش از 20 هزار میلیارد تومان است و هفته پیش رکورد 31 هزار میلیارد تومان نیز شکسته شد.

هامونی ادامه داد: بازدهی بیش از 160 درصد در بورس را تجربه کرده ایم و ارزش بازاری و ثروت عموم مردم در بورس به 7 هزار و 700 تریلیون تومان رسیده است.

وی گفت: به جز سهامداران عدالت 15 میلیون نفر کد بورسی فعال دارند.

وی اضافه کرد: در آینده نزدیک عرضه اولیه نیروگاه آبادان، پتروشیمی بوعلی، پدیده شیمی جم، زغال سنگ طبس و نیروگاه گیلان در بورس انجام می شود.

مدیرعامل فرابورس ایران گفت: با مشوق های مالیاتی برای شرکت هایی که در بازار بورس عرضه می شوند که شفافیت های مالی را در پی دارد، ورود شرکت های بخش خصوصی فعال به بورس، تسهیل تبدیل سهام خاص به عام برای ورود شرکت ها به بورس و ایجاد تابلوی جدید برای شرکت های دانش بنیان در این بازار عرضه در بورس تقویت می شود.

وی اضافه کرد: البته عرضه شرکت های دولتی و نیمه دولتی 50 درصد به اراده مدیران آنها برای عرضه اولیه در بورس بستگی دارد.

منبع: فرارو
انتشار: 18 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 1202

به "ورود 40 هزار میلیارد تومان پول جدید به بورس از ابتدای امسال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود 40 هزار میلیارد تومان پول جدید به بورس از ابتدای امسال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید