هفته دوم کورس اسبدوانی پاییزه آق قلا برگزار گردید

به گزارش مجله گیتی رو، در هفته دوم رقابت های کورس اسبدوانی پاییزه آق قلا بعدازظهر آدینه 48 راس اسب از نژادهای ترکمن، دوخون و تروبرد در 6 دور هزار متری در مجموعه سوارکاری این شهرستان با یکدیگر به رقابت پرداختند که در خاتمه 77 میلیون و 525 هزار تومان جایزه نقدی به صاحبان اسب های اول تا سوم کورس های 6 گانه اهدا شد.

هفته دوم کورس اسبدوانی پاییزه آق قلا برگزار گردید

در دور اول اسب های ترکمن سه ساله در کلاس پنج به مسافت هزار متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که آق اویلی بشگرد با اسب گلرخ نیر زودتر از خط انتها گذشت و محمدامین توماج با اسب گلچین حبیب ایشان و نیما اونق با اسب پویان مختومقلی به ترتیب دوم و سوم شدند.

رقابت دور دوم میان اسب های دوخون دو ساله در کلاس میدن به مسافت هزار متر بود که آرمین آق آتابای با اسب سان هیل عنوان اول را به دست آورد و ستار مهرانی با اسب سنابل و عبدالحلیم قبادی با اسب یلدرم به ترتیب مقام های دوم و سوم را کسب کردند.

در دور سوم اسب های تروبرد سه ساله در هندیکپ کلاس 6 به مسافت هزار متر با یکدیگر رقابت کردند که مهران عطا با اسب دلهیج پیروز به کسب مقام اول شد و ستار مهرانی با اسب یوز جینا و امیر مختومی با اسب سایمون هج به ترتیب مقام های دوم و سوم را به دست آوردند.

رقابت در دور چهارم میان اسب های دوخون سه ساله در کلاس 6 به مسافت هزار متر شکل گرفت که بنیامین ملایی با اسب تاسارا زودتر از خط انتها عبور کرد و آرمین آق آتابای با اسب تری گر و آق اویلی بشگرد با اسب کاراکو به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور پنجم اسب های دوخون سه ساله در کلاس پنج به مسافت هزار متر با یکدیگر رقابت کردند که امیر مختومی با اسب داغ مایه نخستین نفر از خط انتها عبور کرد و محمدامین توماج با اسب ویس ناز و عبدالحلیم قبادی با اسب آژدر نفرات دوم و سوم از خط انتها گذشتند.

در دور ششم و انتهای اسب های دوخون سه ساله در کلاس چهار با یکدیگر به رقابت پرداختند که محمد خوجملی با اسب چشم آبی (2) پیروز به کسب عنوان نخست شد و آرمین آق آتابای با اسب شیدر و قربان محمد اودک با اسب ردوینز به ترتیب دوم و سوم شدند.

آرمین آق آتابای بهترین چابکسوار هفته

در انتها هفته دوم رقابت های کورس اسبدوانی پاییزه آق قلا، آرمین آق آتابای با کسب یک مقام نخست و دو مقام دوم بهترین چابکسوار هفته لقب گرفت، آق اویلی بشگرد و امیر مختومی هر کدام پیروز به کسب یک مقام نخست و یک مقام سوم شدند و مهران عطا، بنیامین ملایی و محمد خوجملی هر کدام یک مقام نخست به دست آوردند.

گفتنی است؛ هفته سوم رقابت های کورس اسبدوانی پاییزه آق قلا آدینه 29 شهریور در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار خواهد شد.

مسابقات کورس اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می گردد و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه های سوارکاری این سه شهرستان می کشاند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 19 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 422

به "هفته دوم کورس اسبدوانی پاییزه آق قلا برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هفته دوم کورس اسبدوانی پاییزه آق قلا برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید