هشدار پنتاگون درباره احتمال حمله به مراکز نظامیان آمریکا

به گزارش مجله گیتی رو، خبرنگاران: مقامات ارشد پنتاگون در گزارشی به خطر حملات مستقیم به پایگاه های آمریکا در داخل این کشور و لزوم اتخاذ راهبردهای نوین اشاره کردند.

هشدار پنتاگون درباره احتمال حمله به مراکز نظامیان آمریکا

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ هیچکس بیشتر بدانید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، گزارش های منتشر شده حکایت از آن دارد که پایگاه های ارتش ایالات متحده در داخل این کشور با خطر واقعی حملات عمدی و مستقیم از سوی دشمنان روبرو هستند و باید راهبردهای جدیدی برای تقویت دفاع به کار گرفته شوند.

به نوشته روزنامه واشنگتن تایمز مقامات ارشد پنتاگون (وزارت دفاع آمریکا) در گزارشی 16 صفحه ای اعلام کردند که دشمنان این کشور قادرند به طور مستقیم پایگاه های نظامی آمریکا را هدف قرار دهند. پنتاگون هشدار داده که حملات سایبری، دامن زدن به اعتراضات و حتی حمایت اقتصادی از فعالیت های جنایتکارانه از سوی دشمنان آمریکا، تهدیدهای مهم این کشور در قرن 21 محسوب می شوند.

در بخشی از این گزارش آمده است، دشمنان از شبکه های پیچیده اطلاعاتی، نظارتی و شناسایی برای هدف قرار دادن تأسیسات نظامی و اهداف مرتبط با نیروهای دوست، از جمله سازمان های بخش خصوصی و زیرساخت های غیرنظامی استفاده می نمایند.

در بخش دیگر این گزارش آمده است، افزایش دسترسی به فضای مجازی، توانایی های فضایی و سلاح های کشتار جمعی به طور چشمگیری خطر عملیات دشمن را در آمریکا افزایش می دهد.راهبرد ارتش آمریکا نیز شامل این فرضیه اصلی است که دشمنان آمریکا تاسیسات داخل و خارج از کشور را با استفاده از روش های متعارف و غیر متعارف از جمله حملات سایبری، دامن زدن به اعتراضات و جنایات تحت حملات خود قرار می دهند.

در این گزارش همچنین آمده است که برای مقابله با حملات احتاقتصادی، ارتش باید یک راهبرد چهار جانبه متکی به فناوری پیشرفته داشته باشد. این راهبردهای چهار جانبه شامل مراقبت از مردم، تقویت آمادگی، نوین سازی و نوآوری در تاسیسات ارتش و ترویج نظارت هستند.

این گزارش در حالی منتشر شده است که طی روزهای گذشته به وزارت خزانه داری و وزارت امنیت داخلی آمریکا حملات سایبری شد. سازمان های اطلاعاتی آمریکا نگران هستند هکرهایی که وزارت خزانه داری آمریکا را هدف قرار داده اند ممکن است از ابزار مشابه برای نفوذ به دیگر سازمان های آمریکایی استفاده نموده باشند

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 1 بهمن 1399 بروزرسانی: 1 بهمن 1399 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 1470

به "هشدار پنتاگون درباره احتمال حمله به مراکز نظامیان آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار پنتاگون درباره احتمال حمله به مراکز نظامیان آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید