نقاشی محبوب دختر چینی

به گزارش مجله گیتی رو، در دنیای شبکه های اجتماعی، بسیار پیش آمده است که ویدئویی که بی خود و بی جهت محبوب و پربیننده گردد. محبوب شدن غیرمترقبه این ویدئوها یا اصلاحا وایرال شدن آنها، چندان قابل پیشبنی نیست و نمی گردد خصوصیات مشترک خاصی را در آنها پیدا کرد.

نقاشی محبوب دختر چینی

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

اما در دهه ها قبل که خبری از اینترنت نبودند، برخی از عکس ها و نقاشی ها به همین سبک به صورت پوستر و تابلوهای دیواری و کارت پستال، محبوب و فراگیر می شدند.

برای مثال من این نقاشی مادر و کودک یادم می آید که زمانی در قهوه خانه ها و پست اتوبوس ها و مینی بوس ها در ایران به کرات دیده می شد:

به شیوه مشابهی در کشورهای خارجی هم برخی از نقاشی ها محبوب می شدند، یکی از آنها تابلوی دختر چینی یا بانوی سبز نام دارد که در سال 1950 توسط ولادیمیر ترتچیکف کشیده شده بود.

در دهه 1960 و 1970 این نقاشی بسیار محبوب شد و کپی های چاپ شده آن، بسیار پرفروش شده بود و موفقیت تجاری زیادی به همراه داشت.

تابلوی اصلی در 20 مارس سال میلادی جاری به مبلغ 1.5 میلیون دلار توسط یک جواهرفروش انگلیسی خریداری شد.

این تابلو آنقدر معروف است که نشان این محبوبیت را می گردد در حضور آن در فیلم فرنزی آلفرد هیچکاک یا مثلا ویدئو کلیپ جدید دیوید بووی شاهد گرفت.

مدل این نقاشی پون سو سان نام دارد، زمانی که او مدل این نقاشی نهاده شد، او در کیپ تاون آفریقای جنوبی کار می کرد، در اینجا سیمای کنونی او را می بینید:

در آن موقع ترتچیکف چندان مشهور نبود، پس او با تردید پیشنهاد را پذیرفت و به خانه ترتچیکف رفت، در آنجا او لباس ابریشم همسر ترتچیکف را به تن کرد.

خیلی ها از پون سو سان پرسیده اند که قیافه متفکرش در پرتره به خاطر چیست و به چیز فکر می نموده است.

او می گوید که در آن موقع به چیزی جز زندگی تیره بختانه ترتچیکف نمی نموده است، ترتچیکف در زمان جنگ زمانی بعد از بمباران کشتی اش، مجبور شده بود، سه هفته بدون غذا در یک قایق سر کند و بعد از آن توسط ژاپنی ها اسیر شده بود.

منبع

منبع: یک پزشک
انتشار: 26 مهر 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 452

به "نقاشی محبوب دختر چینی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقاشی محبوب دختر چینی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید