نشانه هایی از حیات در قمر مشتری ، اروپا شباهت بسیاری به زمین دارد

به گزارش مجله گیتی رو، یافتن حیات در خارج از کره زمین در طول سالیان متمادی یکی از پیگیری های قوی دانشمندان بوده است و به نظر می رسد دومین قمر گالیله ای مشتری با نام اروپا می تواند پاسخ های مهمی در این خصوص داشته باشد.

نشانه هایی از حیات در قمر مشتری ، اروپا شباهت بسیاری به زمین دارد

به گزارش خبرنگاران، بر اساس مطالعات صورت گرفته به وسیله ناسا در چند سال اخیر، اروپا دارای یک پوسته یخی و یک سیستم درونی اقیانوس ها است که می تواند در حمایت از حیات بسیار مهم باشد.

ماه از دهه 1970 موضوع مطالعه بوده است و آلیسا رودن، دانشمند اصلی در موسسه تحقیقات جنوب غربی در کلرادو به ایندیپندنت گفت که آب اقیانوس می تواند به نحوی از میان پوسته حرکت کند و به سطح برسد.

او می گوید: من 22 سال پیش آغاز به تحقیق درباره اروپا کردم و در تمام مدت همین تصاویر را داشتم. بنابراین، می توانم بگویم که برای مجموعه داده های جدیدی که به وسیله کلیپر (سفینه مدارگرد قمر گالیله ای اروپای مشتری) ارائه خواهد شد، بسیار هیجان زده هستم. در خصوص قابلیت سکونت، باید بگویم چنین چیزی آنجا وجود دارد. احتمالا راه های زیادی وجود دارد که امکان سکونت پذیری را فراهم می نماید، اما چیزی که من بیشتر علاقه مندم ببینم شواهدی از وجود آب مایع در پوسته یخی است.

در نتیجه، برآورد هایی وجود دارد که قمر مشتری در واقع می تواند مکانی قابل سکونت در کیهان باشد. مایکل مانگا، ژئوفیزیکدان و استاد دپارتمان علوم زمین و سیاره در دانشگاه کالیفرنیا برکلی نیز از این نظریه حمایت کرد و گفت که اروپا کاملا شبیه زمین است.

او ضمن صحبت در خصوص احتمال وجود حیات بیگانه گفت: تکامل و پویایی آن شگفت انگیز است، بعضی شباهت ها وجوددارد، اما بعلاوه تفاوت های اساسی با زمین دیده می گردد.

بیشتر بخوانید:

  • مشتری سیارات اطرافش را بلعیده است! | رازهایی درباره بزرگ ترین سیاره منظومه شمسی

این تئوری ها در آینده نزدیک بیشتر مورد آزمایش قرار خواهند گرفت، زیرا ناسا کلیپر اروپا را در سال 2024 پرتاب خواهد نمود و داده های دریافتی می تواند برای توسعه مطالعات موجود بسیار مهم باشد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 26 مرداد 1401 بروزرسانی: 26 مرداد 1401 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 2206

به "نشانه هایی از حیات در قمر مشتری ، اروپا شباهت بسیاری به زمین دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشانه هایی از حیات در قمر مشتری ، اروپا شباهت بسیاری به زمین دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید