معماهای پیچیده پلیسی که ذهن شما را به چالش می کشند!

به گزارش مجله گیتی رو، در مطلب زیر چند معما برای شما آماده کرده ایم که هم سرگرمتان می کنند و هم دقت و قدرت استدلال شما را می سنجند.

معماهای پیچیده پلیسی که ذهن شما را به چالش می کشند!

به گزارش ، چقدر آدم دقیقی هستید؟ برای استدلال کردن چقدر به سرنخ ها و نشانه های ظریفی که در مسأله ای وجود دارد توجه می کنید؟ شاید نمی دانید چه جوابی به این سؤالات دهید، شاید هم از خودتان مطمئن باشید یا حتی امید چندانی به خودتان نداشته باشید. با این حال شاید با چند معما بتوانید جواب دقیق تری برای این سؤالات پیدا کنید.

به تصویر بالا نگاه کنید.

دو زن در این اتاق هستند که رو به روی هم نشسته اند و در این میان یک پسر کوچک هم روی زمین نشسته و در حال بازی کردن است.

2- قرص های مرگ و زندگی

یک قاتل سریالی آدم ها را می ربود و آن ها را مجبور می کرد بین دو قرص یکی را انتخاب کنند. یک قرص بی ضرر بود و دیگری سمی. هر قرصی که قربانی انتخاب می کرد، قاتل سریالی قرص دیگر را برمی داشت. با این حال همیشه همه قربانی ها می مردند و قاتل سریالی زنده می ماند.

سؤال: چطور همیشه آن قرص بی ضرر نصیب قاتل سریالی می شد؟

مرد و زنی برای خوردن ناهار به یک رستوران رفتند. وقتی منتظر آماده شدن غذایشان بودند، زن پنج نوشیدنی همراه با یخ سفارش داد چون هوا بسیار گرم بود. زن چهار تا از نوشیدنی ها را یکجا سر کشید. نوشیدنی پنجم را هم کمی بعد مرد خورد. بعد از مدتی، حال مرد بد شد و از دنیا رفت. به گفته پزشکان هر پنج نوشیدنی سمی بودند.

سؤال: چطور زن زنده مانده بود ولی مرد از دنیا رفته بود؟

جسد مردی را در جایی پیدا کردند. او یک اسلحه در دستش داشت و یک ضبط صوت در کنارش افتاده بود. وقتی کاراگاه دکمه پخش ضبط را زد صدایی با این مضمون پخش شد که از این زندگی خسته شده ام و تصمیم گرفتم به رنج و دردم خاتمه دهم و بعد از آن هم صدای شلیک یک گلوله به گوش رسید. با این حال، کاراگاه باور نکرد که این اتفاق یک خودکشی بوده.

سؤال: چرا کاراگاه فکر می کند مرد به قتل رسیده؟

در تعطیلات کریسمس با یک کاراگاه تماس رفتند و گزارش یک مورد دزدی به او دادند. کاراگاه به در خانه متهم رفت و وقتی زنگ در خانه او را زد، دقیقه ای بعد صاحبخانه خواب آلوده در را به روی باز کرد. کاراگاه به مرد گفت: همسایه تان گفته دیروز یعنی شب کریسمس برای شرکت در مهمانی ای که در خانه شما برگزار شده بود به اینجا آمده بود و وقتی اینجا بود شما دزدکی وارد خانه اش شدید و بعضی وسایل با ارزشش را دزدیدید.

صاحبخانه گفت: حقیقت ندارد. خانواده ما شب کریسمس را در خانه یکی از دوستان مان جشن گرفتند. ما حتی فرصت نکردیم درخت کریسمس مان را تزئین کنیم.

کاراگاه به مرد گفت: نگران نباشید. واضح است که همسایه تان دروغ گفته.

سؤال: کاراگاه از کجا به این مسأله پی برد؟

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

مادر بچه زن سمت چپ است. او به گونه ای نشسته که پاهایش به سمت پسربچه است.

  • حالت نشستن زن میل طبیعی یک مادر به محافظت از بچه اش را نشان می دهد.
  • این حالت زن سمت چپ که کمی به جلو خم شده، حمایت گرایانه است.
  • بچه های کوچک هنگام بازی یا کارهایی از این دست، اگر مادرشان در اطرافشان باشد، به طور طبیعی رو به او می نشینند.

هر دو قرص بی ضرر بودند. سم درون آن لیوان آبی بود که قربانیان همراه قرص می نوشیدند.

سم داخل یخ ها منجمد شده بود. زن نوشیدنی ها را فوراً، قبل از اینکه یخ ها آب شوند، خورده بود. مرد اما دیرتر از زن نوشیدنی اش را خورده بود، به همین خاطر یخ ها ذوب شده بودند و سم وارد نوشیدنی شده بود.

اگر مرد خودکشی کرده بود پس چطور نوار از اول پخش شد؟

جواب معمای شماره 5

چراغ های درخت کریسمس به برق وصل نیستند و یک لامپ هم کم دارند که در اینصورت چراغ ها کار نمی کردند. برای کاراگاه واضح بود که صاحبخانه حقیقت را می گفت. چون او درخت کریسمس را با چنان عجله ای تزئین کرده بود که حتی فرصت نکرده بود چک کند که آیا چراغ ها کار می کنند یا نه.

منبع: روزیاتو

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 19 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 1051

به "معماهای پیچیده پلیسی که ذهن شما را به چالش می کشند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معماهای پیچیده پلیسی که ذهن شما را به چالش می کشند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید