مسافران و خدمه پروازی در پرواز های چین معاینه می شوند

به گزارش مجله گیتی رو، معاون بهره برداری شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا، در پرواز های کشور چین 100 درصد مسافران به همراه مهمانداران و کادر پرواز در مبادی ورودی معاینه و تک تک مسافران قبل از ورود به سالن فرودگاه، چک می شوند.

مسافران و خدمه پروازی در پرواز های چین معاینه می شوند

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید.

به گزارش گروه مالی خبرنگاران حسن خوشخو درباره معاینه مسافران چین قبل از ورود به کشور و فعالیت های فرودگاه امام بابت جلوگیری از ورود بیماری کرونا به کشور، گفت: بر اساس استاندارد های بین المللی و انکس 9 مقررات ایکائو و همچنین طبق دستورالعمل های سازمان جهانی بهداشت، همکاران ما در اداره بهداشت مرزی در فرودگاه های بین المللی کشور طبق یک الزام بین المللی، مداوم استقرار دارند.

معاون بهره برداری فرودگاهی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) ادامه داد: در فرودگاه امام خمینی (ره) هم به پیروی از این مقررات و دستورالعمل ها، به صورت دائم همکاران اداره بهداشت مرزی بابت معاینه مسافران و برخورد با موارد مشکوک، مستقر و به صورت 24 ساعته، فعال هستند.

خوشخو اضافه کرد: بنا به اخبار، اطلاعات و دستورالعمل هایی که از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به اداره بهداشت مرزی منعکس می نماید، دوستان اقدامات بایسته را در زمان مناسب انجام می دهند.

معاون بهره برداری فرودگاهی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) اضافه کرد: به عنوان مثال امروز که بیماری کرونا بیشتر مورد توجه است یا هر بیماری دیگری که سابقه آن وجود داشته است، موضوع نظارت دقیق تر و کامل تر به همکاران اداره بهداشت مرزی ابلاغ می گردد و آن ها طبق دستورالعمل ابلاغی، رفتار های خاص خود را اجرا می نمایند.

وی با اشاره به شیوع بیماری کرونا در کشور چین اظهار کرد: با شیوع این بیماری، اقداماتی توسط دولت چین انجام شد، ما پرواز های مستقیمی از 4 شهر در کشور چین به فرودگاه امام خمینی (ره) داریم همچنین از کشور های دیگر هم که این بیماری (کرونا) به آنجا سرایت نموده است به صورت غیرمستقیم پرواز های کانکشن داریم و احتمال می دهیم مسافرانی که ممکن است به این بیماری آلوده باشند، در آن پرواز ها هم وجود داشته باشند بنابراین سعی می کنیم نظارت و معاینه ها دقیق و کامل باشد.

وی گفت: از روزی که موضوع شیوع بیماری کرونا اطلاع رسانی شد، تمهیدات لازم در فرودگاه امام خمینی (ره) با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اندیشیده شد؛ در این راستا در پرواز های کشور چین 100 درصد مسافران به همراه مهمانداران و کادر پرواز در مبادی ورودی معاینه می شوند و تک تک مسافران قبل از ورود به سالن فرودگاه، چک می شوند.

خوشخو اضافه کرد: در بقیه پرواز ها هم همکاران اداره بهداشت مرزی به صورت گزینشی، رندم و یا در صورت مشاهده فرد مشکوک به بیماری، مسافر را معاینه می نمایند، اما در پرواز های چین همکاران اداره بهداشت مرزی با تجهیزات کامل تر و حساسیت بیشتر همه مسافران را معاینه می نمایند تا احتمال ورود بیمار به داخل کشور وجود نداشته باشد.

معاون بهره برداری فرودگاهی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) در پاسخ به این سوال که آیا قرنطینه در فرودگاه امام خمینی (ره) فعال است، گفت: در پرواز های ورودی خصوصاً مسافر ترانزیتی، سالنی داریم که به این کار اختصاص داده ایم و مسافران قرنطینه می شوند، البته ما موردی که مبتلا به بیماری بوده است خوشبختانه تا به امروز نداشته ایم و اگر هم باشد بر اساس دستورالعمل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مداوا و پیگیری های دیگر به بیمارستان منتقل می شوند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 13 بهمن 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 716

به "مسافران و خدمه پروازی در پرواز های چین معاینه می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسافران و خدمه پروازی در پرواز های چین معاینه می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید