مدافعان استقلال خوب جاگیری نمی کنند، لیگ باتورنمنت آسیایی فرق دارد

به گزارش مجله گیتی رو، مهدی پاشازاده کاپیتان و مدافع پیشین تیم فوتبال استقلال در خصوص آخرین شرایط این تیم در گفتگو با خبرنگاران گفت: در استقلال همه چیز خوب است به جز خط دفاع. یعنی خط دفاعی تبدیل به نقطه ضعف این تیم شده و واقعاً حیف است تیمی که تا این میزان خوب و روان بازی می کند و به این راحتی گل می زند، راحت گل بخورد و امتیازاتی از دست بدهد.

مدافعان استقلال خوب جاگیری نمی کنند، لیگ باتورنمنت آسیایی فرق دارد

مدافع پیشین آبی پوشان بیان داشت: مدافعان استقلال نفر به نفر خیلی خوب هستند. اصلاً بهتر از اینها کی هست؟ مگر بهتر از این مدافعان هم داریم؟ اما وقتی کنار هم قرار می گیرند به اوج ناهماهنگی می رسند.

وی اضافه کرد: مدافعان نفر به نفر خوب این ناهماهنگی بین آنهاست که تبدیل به معضل شده. همین ناهماهنگی باعث شده جاگیری مناسبی نداشته باشند و برای همین مهاجمان تیم مقابل به راحتی در بین آنها صاحب توپ شده و بعضاً گل می زنند.

پاشازاده گفت: با اینکه استقلال در لیگ شرایط خوبی در دفاع دارد و یکی از بهترین خطوط دفاعی لیگ را دارد، اما در آسیا نقاط ضعف خط دفاعی این تیم بروز کرد. دلیل آن هم این است که ما در فوتبال ایران مهاجمان خوبی نداریم و خط دفاعی استقلال در آسیا مقابل مهاجمانی که کلاس شان فراتر از آسیاست کم می آورند.

کاپیتان سابق آبی پوشان شرح داد: این بازی (الاهلی)، گردنه سخت صعود از این گروه برای استقلال است که باید به سلامتی از این گردنه سخت عبور کند.

پیشکسوت آبی پوشان با اشاره به نتیجه بازی قبلی دو تیم که پیروزی 5 بر 2 برای آبی پوشان بود، بیان داشت: نتیجه بازی قبلی در این بازی مثل شمشیر دو لبه است. از یک سو ممکن است عربستانی ها با انگیزه زیاد و هیجانی برای جبران آن نتیجه بیایند و حتی در این راه از امتیازات میزبانی شان هم استفاده کنند، از سوی دیگر ممکن است آنها با ترس از استقلال به زمین بیایند و این ترس باعث استرس و از دست رفتن تمرکز آنها شود.

پاشازاده در پایان گفت: رمز پیروزی استقلال در این بازی زدن گل زودهنگام است. با توجه به نتیجه بازی اول دو تیم، یک گل زودهنگام می تواند ترس را در ناخودآگاه بازیکنان تیم الاهلی بارور کرده و آن حالت دومی پیش آید که قبلاً اشاره کردم. یعنی از بین رفتن تمرکز و زمینه یک شکست دیگر.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 7 خرداد 1400 بروزرسانی: 7 خرداد 1400 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 1715

به "مدافعان استقلال خوب جاگیری نمی کنند، لیگ باتورنمنت آسیایی فرق دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدافعان استقلال خوب جاگیری نمی کنند، لیگ باتورنمنت آسیایی فرق دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید