مجسمه های تاریخی پس از چندین دهه نمایش داده می شود

به گزارش مجله گیتی رو، سردیس هایی از فرمانروایان رومی و یک کتیبه باستانی یونانی که حدود 2500 سال پیش حکاکی شده است فقط نمونه هایی از 92 اثری هستند که اکنون در شهر رم واقع در ایتالیا به نمایش گذاشته شده اند. این مجموعه آثار مرمری به خانواده اشرافی تورلونیا تعلق دارند و بخش کوچکی از 620 مجسمه ای محسوب می شوند که در این مجموعه خصوصی نگهداری می شوند.

مجسمه های تاریخی پس از چندین دهه نمایش داده می شود

گمان می رود این مجموعه آثار بزرگترین مجموعه خصوصی در نوع خود در جهان باشد.

سالواتور ستی، تاریخدان هنر و مسئول برگزاری این نمایشگاه می گوید: نمایش دوباره این مجموعه بی نظیر یک رویداد بسیار مهم است... زمانی که برای نخستین بار این آثار را از نزدیک دیدم بسیار احساساتی شدم چراکه درباره بسیاری از این آثار در کتاب ها خوانده بودم، اما هیچگاه آن ها را ندیده بودم.

در بین آثار این نمایشگاه، فواره ای با حکاکی های یونان باستان واقع شده است که احتمال داده می شود زمانی در باغ ژولیوس سزار قرار داشته است.

بسیاری از آثار این مجموعه طی سال های گذشته مورد بازسازی قرار گرفته اند که از جمله این آثار به مجسمه بز می توان اشاره کرد که بدنه آن به قرن نخست میلادی تعلق دارد اما سر آن در قرن 17 میلادی توسط برنینی مسجمه ساز مشهور ایتالیایی ساخته شده است.

رویترز نوشت،قرار بود نمایشگاه مرمرهای تورلونیا در ماه آوریل آغاز به کار کند اما به دلیل شیوع ویروس کرونا تاریخ افتتاح این نمایشگاه به تعویق افتاد. فعالیت این نمایشگاه که در شهر رم برگزار شده است تا ژوئن 2021 ادامه خواهد داشت و انتظار می رود پیش از آن که برای همیشه به ایتالیا بازگردانده شود دست کم در یک کشور اروپایی و یک بار در ایالات متحده به نمایش گذاشته شود.

منبع: گردشبان
انتشار: 27 آبان 1399 بروزرسانی: 27 آبان 1399 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 1347

به "مجسمه های تاریخی پس از چندین دهه نمایش داده می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجسمه های تاریخی پس از چندین دهه نمایش داده می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید