متقاضیان خرید خودروهای چانگان وارداتی بخوانند ، قیمت نهایی و زمان تحویل این خودرو تعیین شد

به گزارش مجله گیتی رو، فاکتور تحویل چانگان های وارداتی برای تحویل به مشتری صادر شد؛ بر این اساس قیمت نهایی این خودرو نیز تعیین شده است.

متقاضیان خرید خودروهای چانگان وارداتی بخوانند ، قیمت نهایی و زمان تحویل این خودرو تعیین شد

به گزارش خبرنگاران انلاین، متقاضیان حائز شرایط خرید خودروهای چانگان وارداتی، اسفندماه 1401 در سامانه یکپارچه تخصیص خودروهای وارداتی به ثبت نام اولیه اقدام نموده و طبق اولویت بندی اجرا شده به وسیله وزارت صمت، برای اولویت های اول پیامک واریز وجه به وسیله گروه خودروسازی سایپا ارسال شد؛ این افراد از خرداد ماه امسال نسبت به واریز وجه علی الحساب اقدام کردند.

موعد تحویل خودروها حداکثر سه ماهه در نظر گرفته شده بود و این احتمال داده شد که با توجه به واریز وجه متقاضیان از 13 خرداد ماه تحویل خودروها زودتر از 90 روز و حتی از نیمه خرداد ماه شروع گردد. نکته حائز اهمیت این است که قیمت پایه چانگان CS35 پلاس تیپ 2، 849 میلیون و 628 هزار تومان و چانگان CS35 پلاس تیپ 3، 904 میلیون و 470 هزار تومان به وسیله شورای رقابت مصوب و معین شده است.

پس از واریز وجه علی الحساب به وسیله مشتریان، اما وعده تحویل از نیمه دوم خرداد ماه عملیاتی نشد که دلیل آن بعضی مسائل زیست محیطی اعلام شد.

در نهایت اما رئیس سازمان ملی استاندارد، یکشنبه هفته جاری در بازدید از خودروهای وارداتی در گمرک غرب تهران، از شرکت سایپا خواست با دادن تعهد در رابطه با بعضی نواقص، 1133 خودروی چانگان که در گمرک غرب تهران دپو شده را ترخیص کند. تعداد زیادی خودرو در انبارهای واردکنندگان وجود دارد که باید پس از ترخیص و معین قیمت وارد بازار شده و به شبکه توزیع وارد گردد. طی تماس تلفنی از مدیرعامل سایپا خواسته شد تا خاتمه یکشنبه (8 مرداد ماه) پس از اظهار تطابق و تایید نوع، خودروها را خارج کند.

بر اساس اطلاعات دریافتی از اداره کل استاندارد استان تهران، شرکت سایپا این خودروها را دیر اظهار نموده است؛ بطوریکه 15 روز پیش (تا روز یکشنبه) این خودروها اظهار شده، اظهارنامه تایید و به سازمان ملی استاندارد ارجاع است؛ اما این خودروها دارای بعضی نواقص نشانه گذاری است که قرار شده شرکت سایپا با ارائه تعهد به سازمان ملی استاندارد مبنی بر رفع آن ها، در کمتر از 24 ساعت بتواند این خودروها را ترخیص کند. اما تا به امروز این تعهد ارائه نشده است. از جمله این نواقص در نشانه گذاری نصب کمربند ایمنی، مصرف سوخت و غیره بوده است. اما با ارائه تعهد از سوی شرکت سایپا برای رفع این نواقص، اجازه ترخیص خودروها داده می گردد. اما قبل از شماره گذاری، نواقص باید رفع گردد.

حال گروه خودروسازی سایپا به صدور فاکتور این خودروها برای مشتریان اقدام نموده است که براساس آن، امکان واریز وجه مابه التفاوت عوارض گمرکی و امکانات رفاهی خودروهای چانگان CS35 پلاس تیپ 2 و 3 برای مشتریان فعال شد. پس از واریز مبلغ مابه التفاوت، خودروها تحویل مشتریان خواهد شد.

براساس قیمت پایه معین شده برای چانگان ها، با احتساب عوارض گمرکی و سایر هزینه های جانبی نظیر شماره گذاری و مالیات و... در نهایت قیمت فاکتور نهایی برای چانگان CS35 پلاس تیپ 2، یک میلیارد و 291 میلیون تومان و برای چانگان CS35 پلاس تیپ 3، یک میلیارد و 359 میلیون تومان صادر شده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 11 مرداد 1402 بروزرسانی: 11 مرداد 1402 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 2360

به "متقاضیان خرید خودروهای چانگان وارداتی بخوانند ، قیمت نهایی و زمان تحویل این خودرو تعیین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "متقاضیان خرید خودروهای چانگان وارداتی بخوانند ، قیمت نهایی و زمان تحویل این خودرو تعیین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید