عبدالله عبدالله وارد تهران شد

به گزارش مجله گیتی رو، رییس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان برای ملاقات و گفت وگو با مقام های بلندپایه ایران، وارد تهران شد.

عبدالله عبدالله وارد تهران شد

به گزارش خبرنگاران، عبدالله عبدالله رییس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان پیش از ظهر یکشنبه برای یک سفر سه روزه و ملاقات و گفت وگو با مقام های بلندپایه جمهوری اسلامی ایران درباره راه های گسترش روابط دو جانبه و صلح و ثبات افغانستان وارد تهران شد.

مجیب الرحمن رحیمی مشاور ارشد شورای عالی مصالحه ملی افغانستان پیش از سفر عبدالله عبدالله به تهران گفت: وی در این سفر، مقام های ایرانی را در جریان آخرین تحولات و پیشرفت های گفت وگوی صلح این کشور قرار خواهد داد.

وی اضافه نمود: رییس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان همچنین در این سفر از مقام های ایرانی خواهد خواست که با دولت و مردم افغانستان همکاری و از فرایند صلح حمایت نمایند تا صلح و ثبات پایدار در افغانستان و منطقه مستقر گردد.

رییس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان پیش از سفر به تهران به پاکستان و دهلی نو سفر نموده و در کوشش بوجود آوردن اجماع منطقه برای حمایت از فرایند صلح این کشور است تا گفت وگو با طالبان در دوحه به سرانجام دائمی جنگ در این کشور منجر گردد.

عبدالله عبدالله را در این سفر شماری از مقام های دولتی، وزارت امور خارجه و شماری از اعضای مجلس نمایندگان همراهی می نمایند.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 29 آبان 1399 بروزرسانی: 29 آبان 1399 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 1351

به "عبدالله عبدالله وارد تهران شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عبدالله عبدالله وارد تهران شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید