دعوت از 67 متقاضی در جدیدترین Tech Draw بریتیش کلمبیا

به گزارش مجله گیتی رو، استان بریتیش کلمبیای کانادا در جدیدترین پذیرش مرتبط با برنامه مهاجرت استانی یا PNP که مورخ 8 سپتامبر برگزار کرد از 67 متقاضی دسته های مهاجرتی اکسپرس انتری بریتیش کلمبیا، Skilles Immigration (SI) و International Graduate برای تقاضا جهت انتخاب شدن از طرف استان دعوتنامه صادر کرد. حد اقل امتیاز این متقاضیان 80 بوده است. لازم به ذکر است اکسپرس انتری بریتیش کلمبیا یکی از مسیرهای مهاجرت استانی در سراسر کاناداست که با سیستم اکسپرس انتری فدرال هماهنگ است. برنامه مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا همچنان مشاغل حوزه های هتلداری، توریسم، خرده فروشی و خدمات شخصی را حذف می نماید چرا که این در مشاغل از ابتدای همه گیری کرونا بیکاری گسترده وجود دارد.

دعوت از 67 متقاضی در جدیدترین Tech Draw بریتیش کلمبیا

سیستم اکسپرس انتری سیستمی برای مهاجرت به کانادا است که در سه دسته کارگر ماهر فدرال، مشاغل دارای مهارت و تجربه کانادایی از سراسر دنیا بر پایه امتیازات و معیارها مهاجر جذب می نماید. کاندیدها بر اساس امتیازی که در سیستم جامع رتبه بندی دارند دسته بندی می شوند؛ این سیستم به کاندیدها بر اساس تسلط بر زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی (دو زبان رسمی کانادا)، سن، تحصیلات و سابقه کار امتیازدهی می نماید. برای کاندیدهایی که بالاترین امتیاز را داشته باشند به تناوب برگزاری پذیرش ها ITA (دعوتنامه برای تقاضا جهت اقامت دائم) صادر می گردد. برای ورود در صف انتظار اکسپرس انتری داشتن پیشنهاد کار الزامی نیست. متقاضیانی که از طرف استان انتخاب می شوند 600 امتیاز اضافی در سیستم جامع رتبه بندی دریافت می نمایند و بدین ترتیب در پذیرش بعدی اکسپرس انتری حتما از آنها برای تقاضا جهت اقامت دائم کانادا دعوت خواهد شد. بیشتر استان های کانادا نیز از این سیستم برای مدیریت درخواست های انتخاب استانی استفاده می نمایند.

متقاضیان برای دریافت دعوتنامه به وسیله دسته اکسپرس انتری بریتیش کلمبیا می بایست ابتدا در سیستم اکسپرس انتری فدرال دارای پرفایل باشند و نیز در Skills Immigration Registration System (SIRS) ثبت نام نمایند. استان بریتیش کلمبیا تا به اینجای ماه آگوست 3 پذیرش برگزار نموده است که یکی از آنها Tech Draw مورخ 11 آگوست بود. لازم به ذکر است پذیرش های موسوم به Tech Pilot هفتگی برگزار می شوند و متقاضیان بر اساس عواملی نظیر تحصیلات، سابقه کار و تسلط بر زبان امتیاز دریافت می نمایند. Tech Pilot در سال 2017 شروع به کار نموده و اخیرا هم تا جولای 2021 تمدید شده است و هدف از آن جبران کمبود نیروی کار در بخش تکنولوژی بریتیش کلمبیاست. متقاضیان Tech Pilot از شرط داشتن پیشنهاد شغل دائمی و تمام وقت که در سایر زیرمجموعه های مهاجرتی بریتیش کلمبیا الزامی است معاف هستند. در عین حال باید جاب آفر حداقل یک ساله داشته باشند و زمانی که درخواست انتخاب شدن از طرف استان بریتیش کلمبیا ارائه می نمایند باید از جاب آفرشان حداقل 120 روز تقویمی به جای مانده باشد.

شغل های واجد شرایط

در این صفحه لیست کاملی از مشاغل واجدشرایط Tech Pilot آورده شده است؛ بعضی از آنها عبارت اند از:

  • مدیران حامل های ارتباطات راه دور
  • مهندسان عمران
  • تحلیلگران سامانه داده ها و مدیران دیتا
  • مترجمین کتبی، مترجمین شفاهی (همزمان) و واژه شناسان
  • طراحان گرافیک
  • تکنیسین های سنجش سیستم های اطلاعات
  • تکنیسین های ضبط صوت و تصویر
  • مهندسین شیمی

استان بریتیش کلمبیا در پی آن است که کارآفرینان و نیروی کار ماهر در بخش تکنولوژی را از سایر کشورها جذب کند تا این بخش از اقتصاد رشد بیشتری داشته باشد و در نتیجه شغل های بیشتری برای اهالی بریتیش کلمبیا ایجاد گردد.

منبع: ویزا موندیال
انتشار: 14 دی 1400 بروزرسانی: 14 دی 1400 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 1997

به "دعوت از 67 متقاضی در جدیدترین Tech Draw بریتیش کلمبیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دعوت از 67 متقاضی در جدیدترین Tech Draw بریتیش کلمبیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید