به جای هیس نشان دادن، فوتبال بازی کنید!

به گزارش مجله گیتی رو، فیلسوف چینی می نویسد:جنگجوی عظیم نباید از پیروزی شاد گردد، چون پیروزی وظیفه اوست. فوتبالیست می تواند از پیروزی شاد گردد اما حق ندارد منت بگذارد چون خوب بازی کردن وظیفه اوست.

به جای هیس نشان دادن، فوتبال بازی کنید!

خبرنگاران؛ احسان محمدی- کسی از فوتبالیست ها انتظار ندارد واکسن کرونا را کشف نمایند، آن ها قرار نیست هواپیمای مسافربری را به سلامت به مقصد برسانند، مردم جایی از هافبک ها یا فورواردها نخواسته اند مسائل مالی کشور را حل نمایند، هیچ دروازه بان فوتبالی قرار نیست با تیم جو بایدن برای لغو تحریم ها مذاکره کند، فوتبالیست ها فقط ضروری است یک کار را درست انجام دهند: فوتبال بازی کردن!

احمد نوراللهی یکی از بازیکنانی است که بارها او را به واسطه رفتار موقرانه و مسئولیت پذیری تحسین نموده ایم، در این سال هایی که او را می شناسیم بازیکن محترم و فروتنی نشان داده است. می گفتند پیراهن شماره 8 پرسپولیس را هر کس تن کند یاغی می گردد. پیراهن معمولی ها نیست. از حسین کلانی و ناصر محمدخانی بگیر تا مرتضی کرمانی، مجتبی محرمی، مهدی هاشمی نسب و علی کریمی. هر کدام از آنها تا امروز آنقدر ماجرا ساخته اند که می گردد کتاب شماره 8 جنجالی های قرمز را نوشت. احمد نوراللهی یک 8 متفاوت شد.

اما او هم نشان داد اگر روزش برسد تفاوتی با دیگران ندارد. بعد از آنکه پرسپولیس در استخر قائمشهر مقابل نساجی به تساوی 1-1 رسید و بر اساس آمار او به عنوان بهترین بازیکن زمین شناخته شد، اسکرین شات این آمار را در اینستاگرام، استوری کرد و چند ایموجی هیس را هم به آن اضافه کرد. موضوعی که با واکنش منفی طرفدارانی روبرو شد که هنوز بابت پنالتی غیرضروری اش مقابل اولسان او را نبخشیده اند.

نوراللهی بعد از این واکنش ها گفت: من سرباز پرسپولیس هستم. استوری من خطاب به رسانه ها و بعضی کارشناسان بود نه طرفداران، هرچه دارم از پرسپولیس و طرفداران دارم.

او 27 سال دارد، مثل هر انسان دیگری مقابل توهین و پرخاش ممکن است توان روحی اش تمام گردد، اما هیس نشان دادن به رسانه و کارشناس دیگر چه صیغه ای است که در فوتبال ما باب شده است؟ پیش از او هم بازیکنان دیگری مشابه همین رفتار را انجام داده اند، برای طرفدار خط و نشان کشیده اند، عکس های قدیمی شان را به نشانه اعتراض در اینستاگرام پاک نموده اند و ... ریشه این همه منت گذاشتن کجاست؟

مشابه همین رفتار را سردار آزمون در جام ملت های آسیا بعد از گلزنی رو به دوربین نشان داد و به شدت نقد شد. بازیکن فوتبال اگر حرفه ای باشد حرفش را با توپ می زند و منتقدانش را ساکت می نماید نه در شبکه های اجتماعی.

حتی بازیکنان عظیمی مثل گابریل باتیستوتاو کریستین رونالدو که از سوی طرفداران رقیب مورد پرخاش قرار گرفتند و بعد از گلزنی هیس نشان دادند هم به خاطر این رفتار نقد شدند.

احمد نوراللهی البته که برای پرسپولیس زحمت کشیده اما این کار را رایگان انجام نداده، برای هر روزش پول خوبی هم گرفته است، در ویترین افتخاراتش جام و افتخار دارد و می تواند برای نوه هایش خاطره بگوید اما باید بپذیرید که دست کم دردو بازی حساس عملکرد خوبی نداشت. در مسابقه پای فینال جام حذفی مقابل استقلال یک پنالتی بسیار بد زد و زمینه ساز حذف پرسپولیس از آن جام شد و در فینال لیگ قهرمانان هم پنالتی مفتی داد که مثل پنالتی مهدی شیری کمرشکن بود. کسی حق ندارد از او انتقاد کند؟ مرز میان انتقاد و فحاشی فرق دارد اما کدام رسانه و کارشناس به او فحاشی نموده است که شماره 8 پرسپولیس لازم دیده با هیس نشان دادن او را به سکوت وادارد؟

به بند اول یادداشت برمی گردم. تنها کاری که فوتبالیست ها قرار است خوب انجام دهند فوتبال بازی کردن است و بس. برای همین کار هم دستمزد عالی می گیرند، هم بی نهایت تحسین می شوند و هم از بهترین امکانات، تغذیه، تمرین و خدمات پزشکی و رفاهی برخوردارند.

سان تسو فرمانده-فیلسوف چینی می نویسد: جنگجوی عظیم نباید از پیروزی شادمان گردد، چون پیروزی وظیفه اوست. فوتبالیست می تواند از پیروزی و عملکرد درخشان شادمان گردد اما حق ندارد منت بگذارد و هیس نشان بدهد، چون خوب بازی کردن وظیفه اوست.

منبع: عصر ایران
انتشار: 12 بهمن 1399 بروزرسانی: 12 بهمن 1399 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 1493

به "به جای هیس نشان دادن، فوتبال بازی کنید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "به جای هیس نشان دادن، فوتبال بازی کنید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید