بازگشت شرکت خط و ابنیه راه آهن به دولت نهایی شد

به گزارش مجله گیتی رو، تهران (پانا) - مدیرعامل شرکت راه آهن از انتقال صد درصد سهام شرکت خط و ابنیه راه آهن به شرکت دولتی راه آهن خبر داد.

بازگشت شرکت خط و ابنیه راه آهن به دولت نهایی شد

به گزارش مهر، سعید رسولی دقایقی پیش در برنامه زنده تلویزیونی درباره آخرین شرایط کارگران شرکت نگهداری خط و ابنیه راه آهن گفت: این شرکت سال 91 از راه آهن جدا و توسط سازمان خصوصی سازی به بخش غیر دولتی واگذار شد.

وی افزود: دو ماه پیش با رأی دادگاه قرارداد واگذاری این شرکت فسخ و مجدداً به شرکت راه آهن برگشت داده شد. در این مدت مسائل قضائی موجود در حال برطرف شدن بود و نهایتاً 9 بهمن ماه امسال، عملیات انتقال سهام شرکت نگهداری خط ابنیه راه آهن به شرکت راه آهن نهایی شد.

مدیرعامل شرکت راه آهن گفت: در حال انجام اقدامات برگزاری مجمع عمومی و انتصاب مدیرعامل و اعضای جدید هیئت مدیره شرکت نگهداری خط و ابنیه راه آهن هستیم. وزارت اقتصاد با وزارت راه مکاتبات برگزاری مجمع عمومی را انجام داده است. طی دو هفته آینده مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره منصوب خواهند شد.

معاون وز یر راه در خصوص پرداخت حقوق معوقه کارگران شرکت نگهداری خط و ابنیه راه آهن (تراورس) تأکید کرد: حقوق کارگران و مهندسان این شرکت و سایر شرکت های نگهداری خط و ابنیه که به صورت پیمانکاری با راه آهن طرف قرارداد بوده اند به صورت مدیریت شده پرداخت شده است.

وی ادامه داد: کارگران تراورس تا آذر ماه حقوق خود را دریافت کرده اند. حقوق دی و عیدی آنها به زودی پرداخت می شود اما حقوق بهمن ماه مستلزم دریافت صورت شرایط است که با تأخیر به دست ما می رسد.

رسولی درباره حق بیمه کارگران تراورس گفت: حق بیمه کارگران این شرکت سال ها بود توسط شرکت خصوصی مالک تراورس به تأمین اجتماعی به دلیل کمبود نقدینگی پرداخت نمی شد. ما با تأمین اجتماعی مذاکره کردیم که دفترچه های بیمه آنها تمدید شود و دیگر مشکل حق بیمه نداشته باشند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 1 فروردین 1400 بروزرسانی: 1 فروردین 1400 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 1592

به "بازگشت شرکت خط و ابنیه راه آهن به دولت نهایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشت شرکت خط و ابنیه راه آهن به دولت نهایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید