بارش پراکنده در بعضی منطقه ها کشور

به گزارش مجله گیتی رو، مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: : ساعات بعد از ظهر امروز (30 اردیبهشت ماه) در ارتفاعات البرز مرکزی و زاگرس مرکزی و آدینه (31 اردیبهشت ماه) علاوه بر این منطقه ها در بعضی نقاط آذربایجان شرقی و اردبیل بارش پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت رخ می دهد.

بارش پراکنده در بعضی منطقه ها کشور

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، صادق ضیائیان درباره شرایط آب و هوایی کشور طی چند روز آینده اظهارکرد: شنبه (اول خردادماه) در شمال غرب، ارتفاعات البرز مرکزی و زاگرس مرکزی بارش پراکنده پیش بینی می گردد. امروز (30 اردیبهشت ماه) در استان های ساحلی خزر کاهش نسبی دما و طی روزهای آدینه و شنبه (31 اردیبهشت و اول خردادماه) در نیمه شمالی کشور افزایش نسبی دما انتظار می رود.

ضیائیان ادامه داد: روز یکشنبه (2 خردادماه) با گذر امواج تراز میانی جو، در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، دامنه های جنوبی البرز شامل استان های زنجان، قزوین، البرز و تهران و دامنه های زاگرس در استان های کرمانشاه، همدان، مرکزی، قم، غرب اصفهان، لرستان و چهار محال و بختیاری و در شمال فارس، غرب یزد و ارتفاعات کرمان در ساعات بعد از ظهر رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید گاهی همراه با باد و گرد و خاک پیش بینی می گردد.

وی اضافه کرد: در مناطقی از شرق و جنوب شرق وزش باد شدید، گاهی گرد و خاک و در نوار شمالی کشور کاهش نسبی دما انتظار می رود. دوشنبه (3 خردادماه) هم در شمال غرب، ارتفاعات البرز مرکزی و در برخی نقاط استان های کرمان، خراسان جنوبی و شمال سیستان و بلوچستان رگبار پراکنده گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید رخ می دهد.

ضیاییان در انتها درباره شرایط آب و هوایی تهران هم گفت: فردا (31 اردیبهشت ماه) هم هوای مرکز صاف تا کمی ابری، گاهی همراه با وزش باد و در بعدازظهر با افزایش ابر پیش بینی می گردد و بیشینه و کمینه دمای هوا به ترتیب 36 و 24 درجه سانتیگراد خواهد بود. پس فردا (اول خردادماه) آسمان تهران کمی ابری در برخی ساعات همراه با وزش باد و اوایل شب افزایش ابر با بیشترین و کمترین دمای 35 و 25 درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 12 مرداد 1400 بروزرسانی: 12 مرداد 1400 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 1825

به "بارش پراکنده در بعضی منطقه ها کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بارش پراکنده در بعضی منطقه ها کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید