ایساتیس منتخب جشنواره بین المللی فیلم روورتو ایتالیا شد

به گزارش مجله گیتی رو، تهران (پانا) - فیلم مستند ایساتیس به کارگردانی علیرضا دهقان در سی و چهارمین جشنواره بین المللی فیلم روورتو ایتالیا حضور دارد و به رقابت می پردازد.

ایساتیس منتخب جشنواره بین المللی فیلم روورتو ایتالیا شد

به گزارش مشاور رسانه ای پروژه، فیلم مستند سینمایی ایساتیس به کارگردانی علیرضا دهقان و تهیه کنندگی راحیل صحرایی و علیرضا دهقان منتخب بخش رقابتی سی و چهارمین جشنواره بین المللی فیلم روورتو ایتالیا شد

این فیلم مستند در بخش سینمای باستان شناسی واقع شده است که جایزه این بخش هر دو سال یک بار اهدا می گردد.

جشنواره بین المللی فیلم روورتو ایتالیا هر ساله اوایل پاییز برگزار می گردد و جدیدترین، جالب ترین و دیدنی ترین آثار ایتالیایی و بین المللی را با موضوع میراث جهانی به نمایش می گذارد تا بناها، مکان ها، مردمان، سنت های دور را به وسیله منظره تجربی سینما بشناساند.

بنیاد موزه مدنی روورتو، به عنوان بخشی از فعالیت های فرهنگی متعدد خود، از سال 1990 هر ساله این جشنواره را برگزار نموده که از سال 2021 به نام جشنواره (RAM FILM FESTIVAL) معرفی شده است. هدف این جشنواره اطلاع رسانی و اطلاع عموم مردم در خصوص حفظ و ارتقای میراث جهانی ،میراث ملموس و ناملموس و تحقیقات باستان شناسی است.

سی و چهارمین جشنواره بین المللی فیلم روورتو ایتالیا (باستان شناسی و میراث جهانی) 6 تا 10 مهر ماه مصادف با 28 سپتامبر تا 2 اکتبر برگزار می گردد.

ایساتیس مستندی شاعرانه از بخشی از فرهنگ ایران به روایت چهار عناصر طبیعت است. در خلاصه این فیلم آمده است: داستان دستهای مردمانی که از خاک کیمیا ساختند و از نیستی به هستی رسیدند. داستانی کهن از منزلت حقیقی آب؛ از اندیشه های نو در رانش آب. داستان پر فراز و نشیب شهری که قرن هاست چون عقیق بر دل خاک خشک و خالی کویر می درخشد. داستان گفتگوی مهربان ادیان و عطر ایمان به روایت آب ،باد ،خاک و آتش.

فیلم مستند ایساتیس پیش از این، جایزه ویژه دبیر چهاردهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم مستند ایران سینماحقیقت، نامزد سیمرغ برترین فیلم مستند سی و نهمین جشنواره فیلم فجر، تندیس سیمین برترین مستند از جشنواره بین المللی فیلم رشد و جایزه برترین فیلم بخش بین الملل هشتمین جشنواره بین المللی جشنواره شهر، نامزد برترین فیلم نتپک سی و هشتمین جشنواره جهانی فجر، نامزد برترین فیلم و برترین صداگذاری از جشن مستند سینمای ایران،دیپلم برترین فیلمبرداری و برترین موسیقی از جشن مستند سینمای ایران را کسب نموده است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 28 مرداد 1401 بروزرسانی: 28 مرداد 1401 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 2207

به "ایساتیس منتخب جشنواره بین المللی فیلم روورتو ایتالیا شد" امتیاز دهید

1 کاربر به "ایساتیس منتخب جشنواره بین المللی فیلم روورتو ایتالیا شد" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایساتیس منتخب جشنواره بین المللی فیلم روورتو ایتالیا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید