آموزش همگانی اولویت در پیشگیری از جرایم است

به گزارش مجله گیتی رو، خبرنگاران/فارس رئیس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی استان فارس با بیان اینکه اصلی ترین وظیفه پلیس؛ سازماندهی امور انتظامی جامعه به منظور برقراری نظم و امنیت عمومی است، گفت: آموزش همگانی و مشارکت شهروندان اقدامی مهم در پیشگیری از جرایم است.

آموزش همگانی اولویت در پیشگیری از جرایم است

سرهنگ افشین سبزواری سه شنبه 30 دی در جلسه اندیشه ورزی آموزش همگانی با بیان اینکه بسکمک از آسیب های اجتماعی و جرائم، از ناآگاهی و کم اطلاعی مردم نشات می گیرد، یکی از بهترین راهکارها در حل این مسئله را آموزش همگانی دانست و اضافه کرد: نقش آموزش همگانی در پیشگیری از جرائم غیر قابل انکار است؛ البته تعامل مردم با پلیس می تواند از بروز جرائم اجتماعی جلوگیری کند.

رئیس پلیس پیشگیری استان فارس با اشاره به نقش آموزش همگانی در ایجاد امنیت فردی و عمومی جامعه توسط نیروی انتظامی، اضافه کرد: نیروی انتظامی می تواند در برنامه های پیش رو، اهداف کلی و جزئی خود را از راه آموزش و ارتباط های اجتماعی با جامعه هدف خود که همان مردم هستند، پیش ببرد.

سبزواری، گفت: مبارزه هدفمند با سرقت هایی که بیشترین فراوانی را دارند، پیشگیری از افزایش سرقت ها، ایجاد ناامنی برای سارقین در مناطق جرم خیز، توسعه احساس امنیت روانی در جامعه و کم کردن فاصله زمانی کشف تا وقوع جرم از جمله برنامه هایی است که به طور جد در دستور کار یگان های مختلف انتظامی استان فارس به ویژه کلانتری ها قرار گرفته است.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان فارس نیز در این جلسه، یکی از شاخصه های پلیس جامعه محور را استفاده از توانمندی عمومی افراد در مواجهه با معضلات، مسائل، ناهنجاری ها و جرایم دانست و اضافه کرد: امروز آموزش همگانی و مشارکت شهروندان از عناصر اصلی کار پلیس است.

سرهنگ کاووس محمدی با بیان اینکه حفظ امنیت و جلوگیری از ارتکاب جرایم از وظایف نیروی انتظامی است، گفت: نیروی انتظامی باید حضوری فعال بین مردم داشته باشد و آنان را با حقوق شهروندی و وظایف شان آشنا کند، زیرا لازم است تا افراد جامعه ضمن آشنایی با حقوق خود، از تکالیفی که تضمین کننده امنیت اجتماعی آنها است، آگاهی داشته باشند.

محمدی پیشگیری از جرائم را مهمترین اولویت پلیس دانست و اضافه کرد: پیشگیری از جرائمی همچون سرقت، اعتیاد، تخلفات راهنمایی و رانندگی، کلاهبرداری و آموزش مسائل مختلف تربیتی، اخلاقی و اجتماعی، شیوه ارتباط مردم با پلیس، مراقبت از فرزندان و اعضای خانواده و... می تواند به همکمک و همکاری مردم با پلیس در ارتقاء امنیت جامعه کمک کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 اسفند 1399 بروزرسانی: 1 اسفند 1399 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 1529

به "آموزش همگانی اولویت در پیشگیری از جرایم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آموزش همگانی اولویت در پیشگیری از جرایم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید