آقازاده ادامه سریال پدر؟

به گزارش مجله گیتی رو، هرچند که حاج علی هم مانند حاج رضا رابطه محبت آمیز ای با حامد داشت، اما جدیت این کاراکتر و بازی مهدی سلطانی، با شخصیت حاج رضا و بازی امین تارخ، تفاوت هایی دارد که باعث شده شباهت این دو شخصیت به یکدیگر کمتر به چشم بیاید.

آقازاده ادامه سریال پدر؟

مائده کاشیان| از زمانی که اسامی بازیگران سریال آقازاده به کارگردانی بهرنگ توفیقی منتشر شد، حضور برخی بازیگران سریال پدر در این مجموعه، نام های مشابه برای کاراکتر های آن ها و به ویژه حضور سینا مهراد در نقش حامد تهرانی با نام و گریمی مشابه در سریال پدر، باعث شد این سوال در ذهن مخاطبان ایجاد گردد که آیا مجموعه آقازاده ادامه سریال پدر است یا ارتباطی میان این دو اثر وجود دارد؟

اکنون پس از انتشار دو قسمت از سریال آقازاده، با مقایسه شخصیت و خانواده حامد در دو سریال، به این سؤال پاسخ می دهیم که آیا این دو مجموعه ارتباطی با هم دارند یا نه.

حامدِ با ایمان و سربه زیر

قبل از مقایسه هر ویژگی و شباهتی، نام حامد تهرانی، این شخصیت در سریال پدر را برای مخاطب یادآوری می نماید. نه تنها اسم، شباهت ظاهری و گریم سینا مهراد، بلکه خصوصیات اخلاقی او در نقش حامد تهرانی هم نشان می دهد که کاراکتر حامد در سریال آقازاده، مشابه همان شخصیت حامد در سریال پدر است.

او در این سریال نیز مانند مجموعه پدر، جوانی با ایمان، محجوب و درستکار است و شخصیت مثبتی دارد. در آقازاده دختری که به عنوان طعمه برای ریختن آبروی او وارد زندگی اش شده، به او علاقه مند می گردد و به این ترتیب حامد درگیر یک رابطه عاشقانه می گردد.

البته در سریال پدر، شخصیت لیلا با چنین قصد و نیتی وارد زندگی حامد نشده بود، اما علاقه یک طرفه او به این شخصیت و ابراز علاقه به حامد، مسئله ای است که در سریال آقازاده هم دیده می گردد، بنابراین ارتباط حامد و راضیه در این مجموعه، رابطه حامد و لیلا در پدر را در ذهن مخاطب تداعی می نماید.

آقازاده، نه یک دانشجوی معمولی

برخلاف شخصیت حامد، شغل و صندلی اجتماعی او تفاوت مهمی با این کاراکتر در سریال پدر دارد. حامد در سریال آقازاده کارمند دستگاه قضایی و فرزند یکی از مسئولان است، در حالی که حامد در سریال پدر، یک دانشجوی معمولی بود و به لحاظ صندلی اجتماعی، موقعیت کاملا متفاوتی نسبت به حامد جدید داشت.

سینا مهراد در این سریال، به نوعی همان نقش خود در سریال پدر را بازی نموده، منتها این بار به تناسب قصه و مضمون سیاسی سریال، در موقعیت خاص و متفاوتی دیده می گردد.

خانواده ای شبیه خانواده پدر

خانواده حامد تهرانی در سریال آقازاده نیز بی شباهت به خانواده این شخصیت در سریال پدر نیست. کاراکتر شریفه در این خانواده، شخصیتی است که بیشتر از همه این شباهت را یادآوری می نماید.

در سریال آقازاده هم نقش این کاراکتر را لعیا زنگنه بازی می نماید و ویژگی های شخصیتی و رفتار های او نیز مشابه شریفه در سریال پدر است. این شخصیت در آقازاده هم مادر دلسوز و نگرانی است که ارتباط خوب و صمیمانه ای با پسر و همسر خود دارد.

سبک ارتباط او با عروسش راضیه و رفتار های مهربانانه ای که با او دارد، یادآور شریفه در سریال پدر است. علاوه بر این، بازی لعیا زنگنه در آقازاده نیز مانند بازی اش در آن سریال است، اما پدر حامد یعنی حاج رضا تهرانی با بازی امین تارخ، تفاوت هایی با حاج علی تهرانی با بازی مهدی سلطانی در سریال پدر دارد. غیر از تفاوت نام و بازیگر این نقش، شخصیت حاج رضا یکی از مسئولان دولتی است، اما حاج علی شغل بازاری و صندلی متفاوتی داشت.

هرچند که حاج علی هم مانند حاج رضا رابطه محبت آمیز ای با حامد داشت، اما جدیت این کاراکتر و بازی مهدی سلطانی، با شخصیت حاج رضا و بازی امین تارخ، تفاوت هایی دارد که باعث شده شباهت این دو شخصیت به یکدیگر کمتر به چشم بیاید.

با این حال به نظر می رسد در نهایت، آن چه آقازاده را به پدر شبیه نموده، تنها شباهت های ظاهری است و سازندگان سریال، این بار قصد داشته اند تا با استفاده از تداعی کاراکتر های پدر در ذهن، مخاطب را سریع تر با قصه، اتمسفر و شخصیت ها آشنا نمایند، وگرنه درام دو سریال شباهت چندانی به یکدیگر ندارد.

منبع: روزنامه خراسان

منبع: فرادید
انتشار: 16 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 1198

به "آقازاده ادامه سریال پدر؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آقازاده ادامه سریال پدر؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید