مهم ترین رویدادهای امروز دنیای IT و تکنولوژی؛ از کشتی روباتیک و خودران چین تا کفش های هوشمند شرکت آلفابت

به گزارش مجله گیتی رو، انتخاب هر شب اخبار و رویدادهای روز دنیای تکنولوژی و آی تی را گلچین نموده و به صورت خلاصه منتشر می نماید.

مهم ترین رویدادهای امروز دنیای IT و تکنولوژی؛ از کشتی روباتیک و خودران چین تا کفش های هوشمند شرکت آلفابت

مهمترین رویدادهای امروز دنیای فناوری و تکنولوژی در زیر آمده است:

چین از یک کشتی روباتیک و خودران رونمایی نموده است که می تواند موشک های کوچک صوتی را برای مقاصد علمی به فضا پرتاب کند.مشروح خبر را اینجا بخوانید.

شرکت آلفابت که به عنوان شرکت مادر گوگل نیز شناخته می گردد تصمیم دارد روی فراوری کفش هایی تازه سرمایه گذاری کند که امکان ردیابی وزن و پیشبینی احتمال سقوط افراد را داراست.مشروح خبررا اینجا بخوانید.

نتایج یک نظرسنجی داخلی در شرکت گوگل نشان می دهد که 74 درصد از کارمندان این شرکت به مدیرعامل خود اعتماد دارند و معتقدند او می تواند رهبری موثر برای آینده این شرکت باشد. این در حالی است که تا مدتی پیش رقم اعتماد به ساندارپیچای مدیرعامل گوگل بسیار بالاتر بود.مشروح خبر را اینجا بخوانید.

روبات سوفیا یکی از مشهورترین روبات های هوشمند دنیا است و اکنون نسخه کوچک تر این روبات که به نام خواهر کوچک روبات سوفیا مشهور شده به بچه ها کد نویسی می آموزد.مشروح خبر را اینجا بخوانید.

بعضی از کاربران توییتر گزارش داده اند که با یک باگ عجیب رو به رو شده اند. باگی که بر اساس آن ریتوییت های تصادفی در تایم لاین خود دریافت می نمایند.مشروح خبر را اینجا بخوانید.

یادگیری زبان های اشاره آسان نیست و حتی گاهی آموزش این زبان ها بسیار سخت تر است. در زبان اشاره نه تنها حرکات دست بلکه انگشتان دست، علامتهای چهره و حالت بدن برای برقراری ارتباط معنادار مهم است. افزون بر این ها، برنامه های آموزشی حرفه ای هنوز نادر و اغلب گران هستند. اما به نظر می رسد همه این ها را می توان با یاری هوش مصنوعی حل کرد.مشروح خبر را اینجا بخوانید.

نتایج یک پژوهش نشان می دهد که میانبرهای دستیار صوتی سیری می تواند مخاطراتی جدی برای امنیت و حریم خصوصی کاربران داشته باشد.مشروح خبر را اینجا بخوانید.

منبع: انتخاب
انتشار: 27 آذر 1401 بروزرسانی: 27 آذر 1401 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 2261

به "مهم ترین رویدادهای امروز دنیای IT و تکنولوژی؛ از کشتی روباتیک و خودران چین تا کفش های هوشمند شرکت آلفابت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهم ترین رویدادهای امروز دنیای IT و تکنولوژی؛ از کشتی روباتیک و خودران چین تا کفش های هوشمند شرکت آلفابت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید