دروازه افسانه ای بهشت در چین

به گزارش مجله گیتی رو، برخی از بومیان معتقدند که این دروازه سحرآمیز است و آن را مقدس می دانند؛ بنابراین مراقب باشید که در هنگام بازدید از دروازه بهشت به اعتقادات مردم محلی بی احترامی نکنید.

دروازه افسانه ای بهشت در چین

در بالای کوه تیانمن در هونان چین، یک پدیده طبیعی دیدنی وجود دارد. طی صدها سال، فرسایش خاک و آب طاقی به عرض 30 متر را در صخره کوه تشکیل داده است. با این حال، بر اساس یک فولکلور چینی، قطعه ای از کوه در سال 263 سقوط و حفره عظیمی را ایجاد کرد. طاق کوه تیانمن، معروف به دروازه بهشت بالاترین نمونه شناخته شده از این پدیده طبیعی در این سیاره است که در ارتفاع تقریبا 5000 فوتی از سطح دریا واقع شده است.

برخی از بومیان معتقدند که این دروازه سحرآمیز است و آن را مقدس می دانند؛ بنابراین مراقب باشید که در هنگام بازدید از دروازه بهشت به اعتقادات مردم محلی بی احترامی نکنید. در واقع می توان گفت دلیل این که چینی های بسیاری کوه تیانمن را مقدس می دانند، وجود همین دروازه بهشت است.

گردشگرانی که دوست دارند در طی طبیعت گردی، کمی رنگ مذهبی به سفرشان بدهند، می توانند از معبدی که در همین منطقه وجود دارد نیز دیدن کنند؛ این معبد در سال 870 میلادی ساخته شده و بسیار جالب است.

منبع: پارسینه

منبع: فرارو
انتشار: 25 شهریور 1402 بروزرسانی: 25 شهریور 1402 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 2376

به "دروازه افسانه ای بهشت در چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دروازه افسانه ای بهشت در چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید