الوار گرمسیری اندیمشک آماده کاوشهای باستان شناسی است

به گزارش مجله گیتی رو، ایسنا/ براساس آخرین خبر و گزارش های منتشر گشته، الوار گرمسیری اندیمشک آماده کاوشهای باستان شناسی است.

الوار گرمسیری اندیمشک آماده کاوشهای باستان شناسی است

امیر آریافر اظهار کرد: محوطه های تاریخی بخش الوار گرمسیری اندیمشک با توجه به قدمت درخور توجه اش شگفتی ها و ویژگی های خاصی در خود جای داده و کاوش های باستان شناسی در این منطقه به طور حتم زمینه مطالعات جالبی را فراهم می کند. در واقع این منطقه آماده کاوش های باستان شناسی است.

وی اشاره به اینکه این بخش منطقه های تاریخی بسیاری را در خود جای داده، افزود: با وجود اینکه در این منطقه ها آثار تاریخی متعددی در زیر زمین مدفون مانده اند متاسفانه از دیرباز تا به امروز به این منطقه ها تاریخی آن گونه که باید توجه ای نشده است.

آریافر با اشاره به اینکه هم اکنون این منطقه از لحاظ مطالعات باستان شناسی شرایط بسیار مناسبی دارد، گفت: مجوز انجام کاوش های باستان شناسی در این منطقه ها را باید از پژوهشگاه میراث فرهنگی بگیریم.

وی با بیان اینکه در مورد تحولات تاریخی این منطقه اطلاعات اندکی وجود دارد، اظهار کرد: مطالعات باستان شناسی نقش بسزایی در شناخت قدمت و تاریخ گذشتگان این منطقه دارد.

این دوستدار میراث فرهنگ ابراز امیدواری کرد: مطالب ذکر شده روزنه ای برای تحقیق و انجام مطالعات باستان شناسی در این منطقه و گذشته این دیار باشد که اگر این رویکرد پیگیری شود، پاسخ سوالات بسیاری در مورد گذشته این دیار خواهد بود.

وی بیان نمود: کشفیات تازه تاریخی در این منطقه پنجره هایی را به سوی واقعیت زندگی مردم در گذشته خواهد گشود و سرمایه باارزشی را برای آیندگان به جای می گذارد.

منبع: همگردی
انتشار: 28 آبان 1402 بروزرسانی: 28 آبان 1402 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 2383

به "الوار گرمسیری اندیمشک آماده کاوشهای باستان شناسی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الوار گرمسیری اندیمشک آماده کاوشهای باستان شناسی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید