2 شرط برای حضور در اردوهای راهیان نور

به گزارش مجله گیتی رو، تهران (پانا) - معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور با تشریح ضوابط برگزاری اردوهای راهیان نور در ایام نوروز 1401 گفت دستورالعمل جامعی برای برگزاری اردوهای راهیان نور تهیه شده است و حضور در این اردوها منوط به تزریق دو دُز واکسن و بیمار نبودن مسافران است.

2 شرط برای حضور در اردوهای راهیان نور

سید مجید میراحمدی در گفت وگو با پانا درخصوص ضوابط برقراری اردوهای راهیان نور اظهار کرد: موضوع راهیان نور در جلسه ستاد ملی کرونا، مطرح شد. برای اردوهای راهیان نور یک دستورالعمل و ضوابطی تهیه شده است که متقاضیان مبتنی بر همان ضوابط و دستورالعمل می توانند اعزام راهیان نور را داشته باشند.

معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور با اشاره به ضوابط اردوهای راهیان نور اضافه نمود: همه کسانی که می خواهند در راهیان نور شرکت داشته باشند، قطعا باید به سامانه ایران من متصل باشند تا شرایط تزریق واکسن به وسیله این سامانه کنترل گردد. اگر واکسن را تزریق نموده باشند، می توانند به سفر بروند.

وی تاکید نمود: علاوه بر این با توجه به شرایط رنگ بندی شهرهای قرمز، نارنجی یا زرد، دستورالعملی صادر شده است که متناسب با آن رنگ بندی مراسم ها باید در فضای باز یا سربسته انجام گردد. بنابراین دستورالعمل جامعی تهیه شده است که مبتنی بر آن دستورالعمل می توانند راهیان نور را برگزار نمایند.

میراحمدی در پاسخ به این سوال که برای کاهش تعداد مسافران اردوهای راهیان نور در وسایل حمل و نقل نیز گفت: چه برای راهیان نور چه برای سفرهای عمومی، صدور بلیت برای کلیه مسافران نوروزی به وسیله سامانه ایران من کنترل می گردد بنابراین اتوبوس ها، هواپیماها و قطارها می توانند با ظرفیت کامل مسافر داشته باشند ولی دو شرط بیمار نبودن مسافران و تزریق دو دُز واکسن کرونا الزامی است هر چند که اکنون توصیه این است که سه دُز واکسن را تزریق نموده باشند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 11 خرداد 1401 بروزرسانی: 11 خرداد 1401 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 2137

به "2 شرط برای حضور در اردوهای راهیان نور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "2 شرط برای حضور در اردوهای راهیان نور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید