تور روسیه: 11 تله توریستی در مسکو که باید اجتناب کرد

به گزارش مجله گیتی رو، مسکو یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری روسیه است که جذابیت های زیادی برای تفریح گردشگران دارد. در چنین شهرهای پرگردشگری، تله های زیادی برای خالی کردن جیب مسافران و تلف کردن وقت وجود دارد که باید باید شناخت و از آن ها دوری کرد.

تور روسیه: 11 تله توریستی در مسکو که باید اجتناب کرد

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی روسیه گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

مرکز روسیه هر ساله توریستان زیادی را جذب می نماید. مسکو همیشه پر از توریست است و در نتیجه تله های زیادی برای آن ها وجود داشته باشند. حتی زرنگ ترین توریستان هم ممکن است در دام این تله ها بیفتند و پول و زمان شان هدر برود. قبل از اینکه بخواهید تور مسکو رزرو کنید، با تله های توریستی این شهر آشنا شوید تا به دام شان نیفتید.

اگر می خواهید برای تعطیلات برنامه سفر بریزید، ما به شما در انتخاب برترین تور یاری می کنیم؛ برای انتخاب تورهای ترکیبی روسیه، می توانید به یاری خبرنگاران تورهای آژانس های همکار را مشاهده و قیمت آن ها را مقایسه کنید؛ ما این امکان را فراهم نموده ایم تا بتوانید به راحتی و در کمترین زمان، سفرتان را مقرون به صرفه تر از همه جا برنامه ریزی کنید.

تور روسیه با کمترین قیمت

بازدید از آرامگاه لنین

سفر به مسکو بدون بازدید از بدن لنین در آرامگاهش شاید معقول به نظر نرسد. اما مساله ای که باید به آن توجه کنید، صف هایی طولانی است که در مقابل آرامگاه کشیده شده و توریستان مشتاق منتظر بازدید از این آرامگاه هستند.

در زمستان معمولا اوضاع بهتر است، چون تعداد توریستانی که مسکو را برای سفر انتخاب می نمایند، کمتر است. در تابستان ممکن است انتظار در صف بازدید از آرامگاه لنین چندین ساعت به طول انجامد و وقتی وارد می شوید، فقط 2 دقیقه فرصت دارید که از جسد لنین دیدن کنید و بعد از این زمان کوتاه، نگهبانان به شما می گویند که باید مکان را ترک کنید تا بازدیدنمایندگان بعدی وارد شوند. به جای تلف کردن وقت تان در صف، به دیدن سایر جاهای دیدنی مسکو بروید.

استفاده از تاکسی در ساعات اوج ترافیک

مسکو در مقایسه با سایر شهرهای روسیه، ترافیک وحشتناکی دارد. ممکن است تاکسی های این شهر قصد فریب توریستان و سرکیسه کردن آن ها را نداشته باشند، اما مجبور می شوید زمان زیادی را در ترافیک بمانید. به جای استفاده از تاکسی بهتر است از سیستم متروی این شهر بهره ببرید. استفاده از مترو آسان و مقرون به صرفه است و به راحتی می توانید به هر جای شهر که خواستید، بروید. در این صورت حتما در هزینه و زمان صرفه جویی می کنید. بعلاوه استفاده از متروی این شهر می تواند تجربه فو ق العاده ای باشد؛ ایستگاه های متروی مسکو بسیار زیبا هستند؛ یکی از یکی زیباتر. هم فال است و هم دیدن.

خیابان آربات

خیابان آربات یکی از مشهورترین خیابان های مسکو است و البته هیچ علتی برای بازدید از آن وجود ندارد. اینجا می توانید از قدم زدن و آب و هوای زیبای تابستانی لذت ببرید، اما این را هم در نظر بگیرید که توریستان زیادی هم به همین علت به خیابان آربات می فرایند. فروشگاه ها و کافه ها پر است از توریست و این خیابان بیش از آنچه که انتظارش را داشته باشید، شلوغ است.

پیشنهادات هتل

بیشتر هتل ها بروشورهای زیادی تهیه می نمایند که در آن به توریستان، رستوران هایی را که می توانند طعم فوق العاده ای از غذاهای اصیل روسی را تجربه نمایند، معرفی می نمایند. شاید رفتن به یکی از این رستوران ها و تجربه شبی فوق العاده مجذوب کننده به نظر برسد، اما نباید از خوردن غذاهای محلی غافل شد. رستوران هایی که غذاهای محلی را به قیمت معقول عرضه می نمایند را بشناسید و از تجربه طعم های ناب لذت ببرید.

خرید کهربا به عنوان سوغات

وقتی از روسیه و منطقه بالتیک دیدن می کنید، قطعا وسوسه می شوید برای عزیزان تان کهربا سوغاتی بخرید. کهربا چیزی نیست که بتوان هر روز از سوپرمارکت یا فروشگاه دیگر خرید؛ اگر واقعا قصد خرید دارید، باید ابتدا تحقیق کنید. مغازه های فروش سوغات در خصوص محصولات خود غلو می نمایند. محتمل است بیشترشان هم بخواهند به شما کهربای تقلبی بفروشند. از مردم محلی بپرسید از کجا می توان کهربای اصل خرید. قطعا باید برای خرید چنین چیزی از منطقه ها توریستی شهر دور شوید تا بتوانید به قیمت مناسب، کالای اصل بخرید.

جیب برها

مسکو شهری بزرگ و شلوغ است. جیب برها ممکن است در فضاهای بزرگ پر از تویست مثل میدان سرخ یا داخل موزه ها به سراغ توریستان بفرایند. در چنین مکان هایی خیلی باید مراقب باشید و احتیاط کنید؛ اشیای باارزش را با خود به همراه نبرید، پول نقد زیادی در کیف تان نگذارید و از اسناد مسافرتی (مثل پاسپورت) مراقبت ویژه ای کنید چون اگر گم شوند، به دردسر می افتید؛ اینکه یک روز از سفرتان را در سفارت برای گرفتن گذرنامه موقت بگذرانید، اصلا مجذوب کننده نیست.

عکس گرفتن با استالین و لنین

ممکن است استالین و لنین را در حال قدم زدن در نزدیکی جاذبه های توریستی ببینید! اگرچه ممکن است این برایتان جالب و رفتار آن ها محبت آمیز باشد، باید به یاد داشته باشید که عکس گرفتن با آن ها رایگان نیست. اگر دوست دارید حتما چنین عکسی بگیرید، حتما از قبل در خصوص قیمت به توافق برسید؛ حتی می توانید سر قیمت چانه بزنید و با هزینه کمتری چنین عکسی بگیرید. پرسیدن هزینه، قطعا از به وجود آمدن مشکل جلوگیری می نماید.

راهنماهای تور قلابی

وقتی در صف برای بازدید از موزه ای ایستاده اید، ممکن است در اطراف تان کسانی را ببینید که ادعا می نمایند راهنما هستند و مجوز قانونی هم دارند و می خواهند شما را در موزه همراهی نمایند. هزینه ای که این افراد درخواست می نمایند، ممکن است نسبتا بالا باشد یا اینکه کیفیت تور آن چیزی نباشد که شما انتظارش را دارید. اگر می خواهید پیشنهاد چنین افرادی را قبول کنید، باید مراقب باشید. اخذ مجوز برای فعالیت در حوزه توریستی ساده نیست و باید پس از گذراندن کلاس ها و دوره های مختلف، امتحانات آن را نیز پاس نمایند. اگر می خواهید از یک راهنمای تور یاری بگیرید، کسی را انتخاب کنید که صلاحیت دارد.

تاکسی های سیاه

تاکسی های سیاه در روسیه بسیار رایج هستند. این تاکسی ها معمولا سعی می نمایند مشتریان خود را در اطراف فرودگاه ها یا ایستگاه های قطار پیدا نمایند. بسیاری هم شب ها فعالیت می نمایند، زمانی که تاکسی های معمولی کمتر پیدا می شوند. وقتی به فرودگاه رسیدید، از تاکسی فرودگاه بهره ببرید؛ تاکسی های فرودگاه قیمت های تصویب شده و ثابتی دارند و احتمال اینکه از شما هزینه زیادی اخذ گردد، بسیار کمتر است. اگر شب جایی گیر کردید و مجبور شدید سوار تاکسی های سیاه شوید، حتما قبل از سوار شدن، بر سر قیمت به توافق برسید و در انتها هم همان مبلغ را پرداخت کنید؛ بهتر است بعد از اینکه به توافق رسیدید، دیگر سر پایین آوردن قیمت چانه نزنید.

ایرو اکسپرس (Aeroexpress)

یکی از روش هایی که می توان از فرودگاه به شهر رفت و تبلیغ زیادی در خصوص آن صورت می گیرد، ایرو اکسپرس است. این قطارها در 3 فرودگاه در دسترس هستند: شرمتیوو (Sheremetyevo)، دوموددوو (Domodedovo) و Vnukovo. استفاده از این قطارها یکی از مجذوب کننده ترین راه ها برای رسیدن به شهر است و قطعا راحت هم هست، اما باید بدانید که مقرون به صرفه ترین روش ممکن نیست.

اتوبوس هایی در فرودگاه وجود دارد که شما را به نزدیک ترین ایستگاه مترو می رسانند. اگر بودجه تان محدود است، بهتر است با اتوبوس به ایستگاه مترو بروید؛ هرچند استفاده از قطارهای ایرو اکسپرس، سفرتان را دلپذیرتر خواهد نمود.

تورهای رودخانه مسکو

شرکت های مختلفی در رودخانه مسکو تورهایی با قایق اجرا می نمایند. شما می توانید برای صرف غذا در کشتی های کروز یا فقط گشت و گذار در جهت این رودخانه در این تورها شرکت کنید. از آنجایی که همه آن ها یک جهت را طی می نمایند، قطعا تفاوت آنچنانی بین تورها وجود ندارد، به جز کیفیت قایق. از چند شرکت قیمت بگیرید و مطمئن شوید چنین تورهایی را گران رزرو نخواهید کرد.

اگر می خواهید روزی به این شهر سفر کنید و قبل از سفر تمامی جاذبه های آن را بشناسید و برای سفرتان برنامه ریزی کنید، می توانید لیست کاملی از جاهای دیدنی مسکو را در خبرنگاران مشاهده کنید و به اطلاعاتی مثل موقعیت مکان روی نقشه، آدرس دقیق، تصاویر و بعلاوه جاذبه های رایگان این کشور دسترسی داشته باشید.

منبع: کجارو / theculturetrip.com
انتشار: 5 اسفند 1400 بروزرسانی: 5 اسفند 1400 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 2053

به "تور روسیه: 11 تله توریستی در مسکو که باید اجتناب کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور روسیه: 11 تله توریستی در مسکو که باید اجتناب کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید