یک آژانس گردشگری: 30 تا 35 درصد تورهای اروپایی مان کنسل شدند ، میراث فرهنگی هیچ هزینه ای برای تبلیغات نمی کند

به گزارش مجله گیتی رو، مدیر یکی از آژانس های گردشگری گفت: تورهای ورودی کشور با کنسلی گسترده روبرو هستند.

یک آژانس گردشگری: 30 تا 35 درصد تورهای اروپایی مان کنسل شدند ، میراث فرهنگی هیچ هزینه ای برای تبلیغات نمی کند

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

خبرنگاران: مدیر یکی از آژانس های گردشگری فعال در حوزه گردشگران ورودی گفت: حجم کنسلی تورهای ورودی به ایران رو به گسترش است. مجموعه ما در روزهای اخیر با کنسلی 30 تا 35 درصدی تورهای اروپایی روبرو شده و احتمالا در آژانس های دیگر نیز شرایط مشابه حمکفرما باشد. سازمان میراث فرهنگی با توجه به شرایط و ارزان بودن کشور به عنوان یک مقصد گردشگری هیچ تبلیغی روی سفر به ایران انجام نمی دهد. از سوی دیگر این سازمان حتی در مسائل داخلی نیز کمکی به آژانس دارها نمی نماید.

این فعال حوزه گردشگری با اشاره به شرایط فعلی بازار گردشگری ایران گفت: آژانس های مسافرتی بسیاری که تورهای داخلی و خروجی کار می کردند، پس از بهتر شدن شرایط نسبی پس از برجام، به سمت تورهای ورودی رفتند. این آژانس ها این روزها به شدت با کمبود مسافر روبرو هستند. از سوی دیگر آژانس های دیگری که مسافر دارند، تحت فشارهای مختلفی قرار دارند، از جمله با توجه به کنسلی هالی اخیر تحت فشار هتل ها هستند.

او هزینه کنسلی را یکی از مسائل آژانس ها عنوان نمود و گفت: آژانس ها میلیون ها تومان هزینه می نمایند، بعد با کنسلی مسافر روبرو می شوند و باید بعضا از جیب جریمه هتل ها پرداخته گردد. سازمان میراث فرهنگی باید فکری به حال این وضعیت می کرد.

مدیر این آژانس گردشگری با اشاره به فعالیت های صنفی در این حوزه گفت: کاش حداقل مدیران این حوزه جلسه ای برای دلگرمی یا هدایت برگزار می کردند و روی شرایط فعلی یا حتی معرفی مبداهای دیگر برای تورها فعالیت می کردند. جامعه تورگردان ها نیز که اعضای صنف را دور هم جمع می نماید، شامل اعضای با تجربه ای است که تحریم های دولت قبلی یا اتفاقات مشابه را پشت سر گذاشته اند. این نهاد صنفی هم حرکت خاصی انجام نمی دهند که اعضای تازه وارد و کم تجربه تر را که به بازار اضافه شده اند، هدایت نمایند، دلگرمی دهند یا حتی برای ایجاد بازارهای جدید هم اندیشی گردد.

او با اشاره به فشار هتل داران اضافه نمود: این اقدامات حداقل کارهایی است که می تواند انجام دهند اما حتی کوشش نمی گردد که فشار هتل ها از روی آژانس ها برداشته گردد. صحبت هزینه کسنلی ها رقم های چند میلیونی نیست، به طور مثال یک تور گروهی گاهی صد میلیون جریمه کنسلی می خورد و رابط غربی با هزار قانون از زیر بارش فرار می نماید و جریمه بر گردن آژانس ایرانی می ماند. با این وضعیت همچنان پیش بینی می گردد که با نزدیک شدن به فصل دوم تورهای ورودی کشور از اواسط شهریور ماه، کنسلی تورها گسترده گردد.

به گزارش خبرنگاران، از مدتی پیش و در آستانه شروع فصل تازه گردشگری ایران بعضی از آژانس دارها از گسترش کنسلی تورها خبر داده اند با این وجود سازمان میراث فرهنگی با این بهانه که مانور دادن روی این موضوع می تواند تبعات تبلیغاتی بدی داشته باشد، از آنالیز جدی موضوع سر باز می زند.

منبع: چمدان
انتشار: 20 مهر 1398 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 430

به "یک آژانس گردشگری: 30 تا 35 درصد تورهای اروپایی مان کنسل شدند ، میراث فرهنگی هیچ هزینه ای برای تبلیغات نمی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک آژانس گردشگری: 30 تا 35 درصد تورهای اروپایی مان کنسل شدند ، میراث فرهنگی هیچ هزینه ای برای تبلیغات نمی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید