گردشگری بهترین ظرفیت برای توسعه کردستان است

به گزارش مجله گیتی رو، سید کمال حسینی شامگاه پنج شنبه در جلسه کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی سنندج گفت: کردستان ظرفیت های متعددی در اختیار دارد و به همین دلیل باید از تمامی این ظرفیت ها به بهترین شکل ممکن بهره برداری گردد.

گردشگری بهترین ظرفیت برای توسعه کردستان است

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات رفع ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های کانادا انتخاب و طی کنید.

وی اضافه نمود: در استان کردستان زیرساختی برای حوزه گردشگری فراهم نشده است و تنها می توان با جذب گردشگر و معرفی پتانسیل های گردشگری استان برای جوانان اشتغال زایی کرد که این مهم نیز احتیاجمند همفکری و هم افزایی میان دولت و بخش خصوصی است.

رئیس اتاق سنندج مطرح کرد: متاسفانه به خاطر تک محصولی بودن اقتصاد ایران و تکیه بر نفت در سالهای گذشته هیچگاه به صنعت گردشگری به عنوان یک ظرفیت توجه نشده است در حالی که با یک برنامه ریزی دقیق می توان بخش بزرگی از اقتصاد کشور را با اشتغال زایی درست به این صنعت اختصاص داد.

حسینی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تبریک اجرای برجام و سرانجام تحریم های اعمال شده بر ملت ایران، گفت: سالهای تحریم شرایط بسیار دشواری را برای مردم ایران و کردستان رقم زد و اکنون با لغو آن ها بدون شک یک تحول مالی را شاهد خواهیم بود.

وی اضافه نمود: امیدواریم لغو تحریم ها فضای مناسب و قابل قبولی را برای فعالیت مالی در کشور ایجاد کند، خوشبختانه با پتانسیلی که استان کردستان در زمینه گردشگری دارا است انتظار می رود کردستان یکی از میزبان های ویژه برای گردشگران خارجی باشد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن سنندج یادآور شد: اتاق سنندج آمادگی دارد تا در حوزه های مختلف با مدیران و مسئولان دولتی ارتباط مناسبی داشته باشد تا زمینه برای توسعه هر چه بهتر این استان در تمامی بخش ها فراهم گردد.

وی گفت: بهره برداری از ظرفیت های در اختیار بخش خصوصی و مشارکت دادن آنها از سوی دولت در این بخش یک احتیاج لازم و لازم است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 18 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 811

به "گردشگری بهترین ظرفیت برای توسعه کردستان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گردشگری بهترین ظرفیت برای توسعه کردستان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید