کیم جونگ اون با موشک های جدیدش به آمریکا و کره جنوبی پیغام فرستاد

به گزارش مجله گیتی رو، ایسنا نوشت: کره شمالی امروز (چهارشنبه) اعلام نمود، کیم جونگ اون بر یک نمایش زنده از موشک های بالستیک کوتاه بردی که به تازگی ساخته شدند نظارت کرد که هدفش ارسال هشداری به ایالات متحده و کره جنوبی درباره مانورهای نظامی مشترکشان بوده است.

کیم جونگ اون با موشک های جدیدش به آمریکا و کره جنوبی پیغام فرستاد

خبرگزاری رسمی کره شمالی (کی سی ان ای) گزارش داد، دو موشک از مرکز هوایی در غرب کره شمالی شلیک شد و پس از عبور از حوالی پیونگ یانگ به دقت به جزیره ای در ساحل شرقی این کشور اصابت کرد.

چهارمین دور از نمایش تسلیحاتی کره شمالی ظرف دو هفته در بحبوحه بن بست در مذاکرات هسته ای و پس از آن رخ می دهد که دونالد ترامپ مکررا اهمیت این آزمایش ها را ناچیز برشمرد و این در شرایطی است که تسلیحات فوق نشان دهنده توانایی کره شمالی به حمله به متحدان آمریکا شامل کره جنوبی و ژاپن و پایگاه های نظامی آن در آنجاست.

کارشناسان می گویند، نادیده انگاری ترامپ از نمایش تسلیحاتی کره شمالی به پیونگ یانگ فضای بیشتری برای پیشبرد قابلیت هایش در آستانه مذاکرات می دهد؛ گفت وگوهایی که احتمالا پس از خاتمه مانورهای این متحدان در اواخر این ماه از سر گرفته می گردد.

لی سانگ-مین، سخنگوی وزارت اتحاد کره جنوبی گفت، فعالیت آزمایشی اخیر کره شمالی به کوشش ها برای تثبت صلح کمکی نمی نماید و از پیونگ یانگ خواست تا به توافق بین دو کره که سال گذشته حاصل شد تا یک کمیته نظامی مشترک برای آنالیز کاهش تنش های نظامی تشکیل گردد، پایبند باشد. این سخنگو به این سوال که آیا نمایش تسلیحاتی کره شمالی تشدید خواهد شد یا خیر پاسخی نداد.

کی سی ان ای گزارش داد، این پرتاب های موشکی در بامداد روز سه شنبه تایید قابلیت اطمینان و توانایی رزمی موشک های راهنمایی شونده تاکتیکی نوع جدید است. براساس این گزارش، کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی از این روند ابراز رضایت کرد و گفت پرتاب های مذکور سطح مناسبی از هشدار به مانورهای نظامی میان ایالات متحده آمریکا و کره جنوبی ارسال می نماید که از روز دوشنبه شروع شد.

رودونگ سینمون، روزنامه رسمی پیونگ یانگ هم تصاویری از یک موشک در حال شلیک و کیم جونگ اون خندان و شادمان در کنار مقام های نظامی کره شمالی منتشر کرد.

گزارش کی سی ان ای یک روز پس از آن منتشر شد که ارتش کره جنوبی از ردگیری دو شی که احتمالا موشک های بالستیک بوده باشند، اطلاع داد. ستاد مشترک ارتش کره جنوبی این موشک ها را شبیه به موشک های اسکندر ساخت روسیه توصیف کرد. وزارت خارجه کره شمالی هم سه شنبه در بیانیه ای گفت، این مانورها کره شمالی را به ساخت، آزمایش و استقرار ابرازهای فیزیکی قدرتمند که برای دفاع ملی ضروری است، محبور ساخت.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 13 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 336

به "کیم جونگ اون با موشک های جدیدش به آمریکا و کره جنوبی پیغام فرستاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کیم جونگ اون با موشک های جدیدش به آمریکا و کره جنوبی پیغام فرستاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید