کلینیک های زیبایی دوره کرونا را چگونه سپری می کنند؟

به گزارش مجله گیتی رو، این روزها، زیرماسک بسیاری از مردم عمل هایی نهفته است که نشان از زیبایی دارند. تعدادی از کلینیک های تهران و استان های دیگر از افزایش جراحی ها در دوران کرونا خبر می دهند. در واقع رفت وآمد بیش از پیش افراد در مراکز زیبایی، این موضوع را ثابت می کند که عده ای از دوران کرونا برای انجام عمل ها و اقدامات زیبایی استفاده کرده اند.

کلینیک های زیبایی دوره کرونا را چگونه سپری می کنند؟

به گزارش همشهری، جراحی های زیبایی در دوران کرونا در جریان 2 موج شیوع که این بیماری داشت به صورت دوره ای محدود شد و بعد با رعایت شرایط و دستورالعمل ها به صورت حساب شده مجاز شد. در روز های شروعین شیوع کرونا ابلاغیه و دستورالعمل هایی به کلینیک ها وبیمارستان ها صادرشد که هرگونه جراحی اِلکتیو، جراحی ای که اورژانسی نباشد، ممنوع است. اما واقعیت گویای چیز دیگری است و حتی شکایت های ناشی از نارضایتی افراد از عمل های زیبایی در دادسرا های پزشکی نشان از انجام چنین جراحی هایی دارد.

با وجود اینکه ویروس کرونا کسب و کار ها را نشانه گرفته و حول محور خود می چرخاند، اما تعداد زیادی کلینیک و مراکز زیبایی به فعالیت خود ادامه می دهند، مورد استقبال مردم واقع می شوند و کسب و کارشان سکه است. این مراکز با انجام اقدامات سختگیرانه، پیشگیرانه و نظافت برای پیشگیری از انتقال ویروس کووید-19 سعی بر حفظ آرامش و ایمنی مشتریان خود دارند تا بتوانند نظر متقاضیان را جلب کنند.

بسیاری از مردم اقداماتی نظیر بوتاکس، پرکردن لب و تزریق ژل، لیفت صورت، جراحی بینی، جراحی چشم، پلاسما تراپی، پلکسرپلک و صورت، لیپوساکشن و اعمال دیگری نظیر این ها را انجام می دهند. مسئله ای که بسیار باعث شگفتی می شود استقبال مردان برای انجام عمل های زیبایی است.

اقدامات جوان سازی افزایش یافته است

مریم طلایی، مسئول یک مرکز زیبایی که اغلب به جوان سازی، زیبایی و لیزر روی پوست، پلک و لب می پردازد، معتقد است اقدامات جوان سازی افزایش یافته و برخی از اقدامات زیبایی به دلیل نبود انگیزه و برگزار نشدن مهمانی ها کاهش پیدا کرده است. او می گوید: برای اینکه آماری از میزان کاهش یا افزایش اینگونه اقدامات داده شود، باید به درخواست و توجه افراد به خود دقت کرد. اکنون می توان گفت برخی از اقدامات کاهش و تعدادی دیگر افزایش داشته است. برخی اقدامات نظیر پلکسر به ریکاوری نیاز دارد و افراد باید 4 تا 5 روز در خانه بمانند؛ بنابراین فرصت مناسبی برای انجام اینگونه اقدامات است؛ چرا که بسیاری در خانه کار می کنند و این امکان برایشان فراهم می شود.

طلایی ادامه می دهد: با توجه به اینکه اقدام برای عمل های زیبایی اصولا انگیزشی است، اکنون با وجود فاصله گذاری های اجتماعی و رعایت کردن مردم و فاصله دریافت از تجمعات خانوادگی و محبت آمیز، برخی از عمل های زیبایی نظیر تزریق ژل لب، صورت و گونه کاهش یافته است. همچنین اقدامات جوان سازی افزایش داشته و افراد تمایل زیادی برای انجام آن دارند.

عمل بینی در شرایط کرونایی انجام می شود

عمل بینی جزو عمل هایی است که همچنان مورد استقبال مردم قرار گرفته است، حتی در شرایط کرونایی. مینا شمس، مسئول هماهنگ کننده یکی از کلینیک های زیبایی می گوید: متقاضیان جراحی زیبایی بینی همچنان به دنبال انجام این عمل هستند و پزشکان زیبایی در دوران کرونا بسیار بیشتر از حد معمول بیمار ویزیت کرده اند. البته یکی از دلایل آن، کاهش هزینه عمل جراحی است. پزشکان برای اینکه بتوانند به فعالیت خود حتی در این دوره ادامه بدهند این راهکار را در پیش گرفته اند.

او شرایط این روز ها در کلینیک زیبایی را اینطور توصیف می کند: هر روز هفته تماس و مراجعه داریم و این مسئله بسیار شگفت انگیز است. در ابتدای همه گیری کرونا، مردم هراس داشتند، اما افراد کم کم شروع به مراجعه به کلینیک های زیبایی کردند و هم اکنون با وجود کرونا بیماران به تدریج احساس امنیت و راحتی کرده و تعدادشان به طور مداوم افزایش پیدا کرده است. بسیاری از افراد نیز به دلیل اینکه در خانه و به دور از چشم دیگران هستند بیشتر به ظاهر خود می رسند و این را فرصت مناسبی برای جوان سازی به دور از حواشی می دانند. مراجعه مردان نیز این روز ها زیادشده و اغلب به دنبال جراحی غبغب، بینی، پلک و چربی سینه هستند.

ازدحام بیش از پیش

میل به زیبا شدن زمان و مکان و محدودیت نمی شناسد، این جمله را یک کادر کلینیک زیبایی می گوید. او معتقد است میل به زیبا شدن همه گیر است و نمی توان برایش محدودیت قائل شد. افراد بسته به موقعیت هایی که به دست می آورند همواره برای انجام عمل های زیبایی پیشقدم می شوند.

محمد سائدی توضیح می دهد: شاید تصور اینکه افراد در دوره یک بیماری همه گیر بدون هراس از مبتلا شدن به راحتی راهی مراکز زیبایی می شوند، سخت باشد، اما ممکن و واقعی است. افراد زیادی با توجه به شرایط کاری و ماندن در خانه و حتی پوشیده شدن صورت خود، میل بیشتری برای انجام هرگونه عمل و اقدام زیبایی دارند، زن و مرد هم ندارد. این روز ها در کلینیک های زیبایی با رعایت موازین و پروتکل های بهداشتی جمعیت زیادی مراجعه می کنند و البته افرادی هم وجود دارند که توجهی به کرونا ندارند.

او ادامه می دهد: در کلینیکی که من در آن مشغول به کار هستم، انواع جراحی ها انجام می شود؛ جراحی بینی، پلک، شکم و موارد دیگر. اوایل همه گیری کرونا با توجه به وحشتی که در بین مردم ایجاد شد، عمل ها متوقف شد و مراجعه صورت نگرفت، اما رفته رفته با عادی شدن شرایط کرونایی برای مردم و همینطور کاهش دستمزد پزشکان، دوباره جراحی های زیبایی رونق گرفت.

کلینیک های خصوصی؛ مقصد انجام اعمال زیبایی

در کلینیک ها و مراکز مختلف زیبایی اقدامات مختلفی انجام می شود که همگی میل به جوانی و زیبایی را نشان می دهد. پرستار یک مرکز جراحی زیبایی می گوید: در این دوران جراحی بینی و لیپوساکشن بسیار افزایش یافته است. تزریق ژل، بوتاکس و لاغری موضعی با دستگاه نیز بسیار افزایش یافته و حتی با هزینه کمتری انجام می شود.

سیما علیزاده ادامه می دهد: البته مردم ترجیح می دهند برای انجام اینگونه اقدامات در شرایط کاملا بهداشتی و به کلینیک های خصوصی مراجعه کنند. درمانگاه هایی که در گذشته اقدامات زیبایی نیز انجام می دادند اکنون به دلیل هراس مردم از مراکز عمومی و دولتی خیلی مورد استقبال واقع نمی شوند.

او نیز مانند سایرین، موقعیت خانه نشینی افراد در دوران کرونا را دلیل افزایش اینگونه عمل ها می داند و می گوید: ماسک زدن و در خانه ماندن یکی از انگیزه های بسیار مهم برای انجام عمل های زیبایی مردم است. زنان شاغل و خانه دار به دلایل مختلفی که دیگر در تجمعات نیستند، فرصت را غنیمت شمرده و تن به این اقدامات می دهند.

نترسید، تمام پروتکل ها را رعایت می کنیم

یکی از کلینیک های زیبایی که در فضای مجازی نیز همچنان فعالیت دارد و دست به تبلیغات بی شمار زده و تزریق فیلر، بوتاکس، هایفوتراپی، لیزر و لیفت انجام می دهد، برای جذب مشتریان خود دست به انتشار هشدار های عجیب می زند و به هر قیمتی می خواهد مشتری را جذب کند.

در یکی از هشدارنامه ها نوشته شده است: ویروس کرونا ضعیف تر از سایر ویروس هاست و کرونا برای ارتقای روح و روان انسان ها و طبیعت خلق شده تا کسانی که روان ضعیف و ترسو دارند حذف شوند و به طور قاطع بدانید اگر روانتان را قوی کنید و فقط نترسید هرگز به علت کرونا فوت نخواهید کرد و گول اخبار و تبلیغات منفی سودجویان را نخورید؛ و بعد از این نوشته به تبلیغ درباره اقداماتی که در کلینیک انجام می شود پرداخته شده است.

یکی از اعضای آکادمی طب زیبایی این کلینیک معتقد است: ما برای مراجعان تمام پروتکل های بهداشتی را رعایت می کنیم تا مراجعان با خیال راحت و امنیت کامل از خدمات این مرکز استفاده کنند. اگر افراد ترس و هراس از بیماری نداشته باشند هرگز به آن مبتلا نخواهند شد. زمانی که به مراجعان و متقاضیان زیبایی امنیت را عرضه می کنیم، در هر شرایطی اطمینان می کنند و خود را به پزشک می سپارند و در دوران کرونا با داشتن مجوز فعالیت به راحتی کار می کنیم و مراجعان زیادی داریم حتی در برخی از اعمال زیبایی بیش از گذشته متقاضی و مراجعه کننده داریم.

افزایش قطعی گرایش به انجام عمل های زیبایی

با توجه به گفته های افرادی که در مراکز زیبایی فعالیت دارند و روزانه میزبان مراجعان بسیاری هستند، نه تنها در دوران کرونا میل به زیبایی و انجام عمل ها و اقدامات زیبایی کم نشده است، بلکه با به وجود آمدن موقعیت مناسب برای ریکاوری و مراقبت های پس از عمل و ماندن در خانه و استفاده از ماسک در بیرون از خانه، با افزایش عمل های زیبایی روبرو هستیم و کلینیک های خصوصی با رعایت پروتکل های بهداشتی و ضدعفونی کردن، سعی در حفظ آرامش و ایمنی افراد دارند تا بتوانند رضایت مراجعان را حتی برای مراجعات بعدی جلب کنند!

منبع: فرارو
انتشار: 8 دی 1399 بروزرسانی: 8 دی 1399 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 1432

به "کلینیک های زیبایی دوره کرونا را چگونه سپری می کنند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلینیک های زیبایی دوره کرونا را چگونه سپری می کنند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید