کرونا در اروپا، 9 هزار ابتلای روزانه در فرانسه، آلمانی ها از ترامپ بیشتر از کرونا می ترسند

به گزارش مجله گیتی رو، جدیدترین اخبار کرونایی در اروپا حاکی از آن است که بر اساس یک آنالیز آلمانی ها از سیاست های ترامپ بیشتر از کرونا می ترسند و آمار مبتلایان روزانه در فرانسه هم به حدود 9 هزار نفر رسیده است.

کرونا در اروپا، 9 هزار ابتلای روزانه در فرانسه، آلمانی ها از ترامپ بیشتر از کرونا می ترسند

با ما همراه باشید و با تور ارزان فرانسه از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، کرونا در بسیاری کشورهای اروپایی به مرحله موج دوم رسیده و نگرانی های زیادی در بین شهروندان و مقامات این اتحادیه ایجاد نموده است.

شرایط بد توریسم آلمان در دوران بحران کرونا

جدیدترین اخبار کرونایی در اروپا حاکی از آن است که بحران کرونا همچنان تاثیرات گسترده ای بر تجارت هتل ها و سایر ارائه دهندگان خدمات به مسافران در آلمان داشته است. بر اساس آمارهای رسمی در ماه جولای 45.4 میلیون شب اقامت توسط میهمانان داخلی و خارجی در اقامتگاه های جهانگرد ها وجود داشته که کاهش 22.8 درصدی در مقایسه با این دوره زمانی در سال گذشته را نشان می دهد. بخصوص مسافران خارجی در آلمان کاهش داشته اند و شمار اقامت های شبانه آن ها در هتل ها 56.7 درصد کاهش داشته است.

بر اساس آمارهای رسمی از ژانویه تا ماه جولای اقامتگاه ها و هتل های تهران در مجموع 162.5 میلیون شب اقامت را ثبت نموده اند که 42.2 درصد نسبت به این دوره زمانی در سال گذشته کاهش داشته است.

افزایش شمار مبتلایان روزانه در آلمان

شمار مبتلایان روزانه در آلمان مجددا افزایش داشته و بر اساس اطلاعات انستیتو رابرت کخ آلمان در 24 ساعت گذشته حدود 1892 نفر در این کشور به کرونا مبتلا شده اند. 3 نفر هم در این مدت بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

کرونا به دخترها بیشتر از پسرها آسیب رسانده است

نتایج یک آنالیز هم نشان می دهد که تاثیرات بحران کرونا بر دخترها بیشتر از پسرها بوده است. نتیجه نظرسنجی که روز پنج شنبه در لندن منتشر شده است نشان می دهد که دخترها بیش از پسرها از تاثیرات بحران کرونا آسیب دیده اند.

این نظرسنجی را صندوق نجات بچه ها از بین 25 هزار کودک و بزرگسال در 37 کشور جهان انجام داده است که بسیاری از این کشورها در آسیا و آفریقا بوده اند. بر این اساس دختربچه ها در این دوره زمانی کمتر به مدرسه می رفتند و بیشتر در خانه بودند.

از هر 5 دختر شرکت کننده در این نظرسنجی یک نفر گفته بود که در دوران کرونا آموزشی ندیده است، اما در بین پسرها از هر 10 نفر یک نفر این گونه اظهار نظر نموده بود.

ژنو و پراگ در لیست مناطق خطر کرونایی آلمان

وزارت امور خارجه آلمان هم درباره سفرهای غیر ضروری به پایتخت چک و شهر ژنو و وادت سوئیس هشدار داده است.

همچنین بعضی مناطق دیگر فرانسه و کرواسی هم در لیست مناطق خطر کرونایی آلمان قرار گرفتند. بر اساس تصمیمات اتخاذ شده مسافران از این مناطق خطر کرونایی باید در قرنطینه قرار گیرند و یا تست کرونا بدهند.

بیشترین آمار مبتلایان روزانه در اتریش از ماه می

نهادهای بهداشتی در اتریش هم روز پنج شنبه از ابتلای روزانه 664 نفر به کرونا اطلاع دادند که بیشترین آمار مبتلایان روزانه در این کشور از ماه مارس بوده است. بیش از نیمی از مبتلایان جدید به کرونا از شهر وین بوده اند.

قرنطینه های منطقه ای در دستور کار دولت فرانسه

با توجه به افزایش چشمگیر آمار مبتلایان به کرونا در فرانسه دولت این کشور امکان قرنطینه های منطقه ای را در دستور کار قرار می دهد. این خبر را سخنگوی دولت فرانسه اعلام نموده است. وی این را یکی از چندین گزینه برای مهار کرونا دانسته است.

آمار مبتلایان روزانه در جمهوری چک هم برای دومین روز متوالی از مرز هزار نفر عبور نموده و به بالاترین میزان از آغاز این بحران رسیده است.

نتایج یک نظرسنجی در آلمان هم نشان می دهد که نگرانی ها درباره از دست رفتن رفاه و آسایش در بین شهروندان آلمانی خیلی بیشتر از نگرانی درباره ابتلا به کرونا است. نتایج این نظرسنجی نشان می دهد که حدود نیمی از شهروندان از رکود مالی حاصل از کرونا می ترسند. ترس از ابتلا به بیماری همه گیر سخت تنها در بین حدود یک سوم شهروندان آلمانی وجود دارد.

رئیس این پروژه تحقیقاتی در این باره گفته است: بر اساس یافته های ما انسان ها به شکل آشکاری در این باره بیشتر ترس دارند که این ویروس رفاه آن ها را تحت تاثیر بگذارد تا سلامت آن ها را.

نتایج این آنالیز همچنین نشان می دهد که آلمانی ها از ترامپ بیشتر از کرونا می ترسند. این نظرسنجی که درباره ترس های آلمانی ها صورت گرفته نشان می دهد که آن ها بزرگترین مسئله را سیاست ترامپ می دانند و 53 درصد شهروندان از آن می ترسند. نتایج این نظرسنجی نشان می دهد که تنها 35 درصد شهروندان آلمانی از کرونا می ترسند.

ابتلای روزانه حدود 9 هزار فرانسوی به کرونا

بحران کرونا همچنان در فرانسه گسترش می یابد. وزارت بهداشت فرانسه روز چهارشنبه از ابتلای حدود 8577 نفر به کرونا در عرض 24 ساعت اطلاع داد که دومین رکورد بالای مبتلایان روزانه از زمان شیوع این بحران در فرانسه محسوب می گردد.

اولاف شولتز، وزیر دارایی آلمان هم پیش بینی نموده که اقتصاد آلمان تازه در سال 2022 به شرایط قبل از بحران کرونا بازگردد.

جدیدترین آمارهای ابتلا به کرونا در کشورهای مهم اروپایی

جدیدترین آمارها نشان می دهد که شمار مبتلایان به کرونا در کشورهای اروپایی همچنان در حال افزایش است و تا به حال 543379 نفر در اسپانیا به کرونا مبتلا شده و 29628 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در انگلیس هم تا به حال 355219 نفر به کرونا مبتلا شده و 41594 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان داده اند.

فرانسه هم به شدت تحت تاثیر شیوع کرونا قرار گرفته و تا به حال در این کشور 344101 نفر به کرونا مبتلا شده و 30794 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

بر اساس جدیدترین آمارها در ایتالیا هم تا به حال 281583 نفر به کرونا مبتلا شده و 35577 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در آلمان هم تا به حال 256349 نفر به کرونا مبتلا شده و 9410 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 13 مهر 1399 بروزرسانی: 13 مهر 1399 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 1254

به "کرونا در اروپا، 9 هزار ابتلای روزانه در فرانسه، آلمانی ها از ترامپ بیشتر از کرونا می ترسند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در اروپا، 9 هزار ابتلای روزانه در فرانسه، آلمانی ها از ترامپ بیشتر از کرونا می ترسند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید