کانادا بهشت روی زمین

به گزارش مجله گیتی رو، در ورای ثروت و موفقیت هر کشوری، سیاست هایی واقع شده است که امکانات را ایجاد می نماید، مردمی که برای موفقیت آن کوشش می نمایند و تاریخی که فضا و چشم انداز آن کشور را ترسیم می نماید.

کانادا بهشت روی زمین

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و ابشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

روزنامه دنیای اقتصاد در تحقیقی که توسط مدرسه وارتون دانشگاه پنسیلوانیا اجرا شده و پایگاه یو اس نیوز نتایج آن را به تازگی منتشر نموده، کیفیت زندگی در 80 کشور منتخب دنیا مورد سنجش و رتبه بندی قرار گرفته است. در این آنالیز که طی یک نظرسنجی از مردم اجرا شده، مجموعه ای از 65 ویژگی برای هر کشور مورد شناسایی قرار گرفته و از 21 هزار نفر پرسیده شده که هریک از این ویژگی ها را تا چه اندازه در هریک از کشورهای مورد آنالیز می بینند. براساس پاسخ افراد شرکت کننده در این نظرسنجی، هر کشور در هریک از این 65 معیار نمره ای را کسب نموده و در نهایت رتبه کیفیت زندگی آن به دست آمده است.

براساس نتایج این تحقیق، کشور کانادا با فراوری ناخالص داخلی 5/ 1 تریلیون دلار، جمعیت 3/ 36 میلیون نفری و سرانه فراوری ناخالص داخلی 46441 دلاری خود توانسته است رتبه نخست را در کیفیت زندگی به خود اختصاص دهد. دانمارک با 1/ 306 میلیارد دلار فراوری ناخالص داخلی، 7/ 5میلیون نفر جمعیت و سرانه 48230 دلاری صندلی دومین کشور را در این رتبه بندی به خود اختصاص داده است. سوئد 9/ 9میلیون نفری با فراوری ناخالص داخلی 511 میلیارد دلار و سرانه فراوری ناخالص داخلی 49759 دلار در صندلی سوم این رتبه بندی قرار گرفته است. بر این اساس کشورهای نروژ، استرالیا، سوئیس، فنلاند، هلند، نیوزیلند وآلمان نیز به ترتیب در رتبه های چهارم تا دهم قرار گرفته اند. از دیگر نکات جالب توجه این رتبه بندی اینکه دو قدرت مالی بزرگ دنیا، آمریکا و چین به ترتیب در رتبه های 17 و 21 این فهرست قرار گرفته اند. امارات با رتبه 25، عربستان سعودی با رتبه 41، ترکیه با رتبه 46، قطر با رتبه 48 و پاکستان با رتبه 71 از جمله کشورهای منطقههستند که در این تحقیق مورد آنالیز قرار گرفته اند.

منبع: خبر فوری
انتشار: 19 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 904

به "کانادا بهشت روی زمین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کانادا بهشت روی زمین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید