چین، کانادا را به دخالت در امور داخلی خود متهم کرد

به گزارش مجله گیتی رو، پس از آنکه نخست وزیر کانادا پیمان استرداد با هنگ کنگ را به حالت تعلیق درآورد، پکن گفت، دولت کانادا در امور داخلی چین دخالت می نماید.

چین، کانادا را به دخالت در امور داخلی خود متهم کرد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات ویزای توریستی کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای کانادا، ویزای مالتی 5 ساله کانادا با دعوتنامه معتبر دریافت کنید.

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، چین کانادا را بابت انتقادهایش از اعمال قانون جدید امنیت ملی در هنگ کنگ مورد سرزنش شدید قرار داده و همین مساله بر تنش های بین دو کشور افزوده است.

جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا روز آدینه اعلام نمود، این کشور پیمان استرداد با هنگ کنگ را در پی اعمال قانون جدید امنیت ملی در این دولتشهر به حالت تعلیق در می آورد و وزیر خارجه کانادا نیز این قانون را یک پسرفت چشمگیر برای آزادی دانست.

سفارت چین در اوتاوا نیز در بیانیه ای اعلام نمود: کانادا به شدت در امور چین دخالت می نماید و این در حالیست که قانون جدید امنیت ملی برای تضمین امنیت در هنگ کنگ وضع شده است. بعضی از کشورهای غربی شامل کانادا به بهانه حقوق بشر در امور هنگ کنگ دخالت می نمایند و این نقض آشکار حقوق بین المللی و هنجارهای اولیه روابط جهانی است.

در ادامه این بیانیه همچنین آمده است: امور هنگ کنگ کاملا به امور داخلی چین مربوط می گردد و اجازه مداخله خارجی در آن را نمی دهیم.

چین این قانون را در روزهای گذشته و با وجود اعتراضات از سوی ساکنان این دولتشهر و انتقادهای گسترده از سوی کشورهای غربی که آن را اقدامی در راستای سرکوب آزادی های این منطقه می دانند، اعمال نموده است.

روابط بین چین و کانادا از 2018 و زمانی رو به وخامت گذاشت که اوتاوا، منگ وانژو، از مقام های ارشد کمپانی ارتباطی هوآوی را به درخواست آمریکا دستگیر کرد.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 23 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 1149

به "چین، کانادا را به دخالت در امور داخلی خود متهم کرد" امتیاز دهید

1 کاربر به "چین، کانادا را به دخالت در امور داخلی خود متهم کرد" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین، کانادا را به دخالت در امور داخلی خود متهم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید