پکن، آمریکا و کره شمالی را به خویشتن داری دعوت کرد

به گزارش مجله گیتی رو، با افزایش تنش و خطر رویارویی نظامی میان آمریکا و کره شمالی در شبه جزیره کره، چین همه طرف ها از جمله این دو کشور را به خویشتن داری دعوت کرد.

پکن، آمریکا و کره شمالی را به خویشتن داری دعوت کرد

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش ایرنا، هوا چون اینگ سخنگوی وزارت امور خارجه چین روز پنجشنبه در نشست خبری روزانه خود با مجله گیتی رو از همه جوانب ذی ربط دعوت کرد دست به اقدامی که اوضاع را متشنج تر می نماید، نزنند.

در شرایطی که آمریکا و کره جنوبی در حال برگزاری رزمایش بزرگ سالانه در منطقه هستند، کره شمالی هم به آزمایش های موشکی خود ادامه می دهد و تاکید نموده است در صورت احساس خطر آماده هر جنگی با آمریکاست.

سخنگوی وزارت خارجه چین با اشاره به گزارش هایی مبنی بر آزمایش ناموفق موشک در کره شمالی گفت که هر اقدام حساب نشده از سوی هر کشوری می تواند باعث مخاطرات جدی در منطقه گردد.

وی یک بار دیگر طرح پیشنهادی چین مبنی بر توقف متقابل رزمایش آمریکا و کره جنوبی در قبال آزمایش موشکی کره شمالی را بیان کرد و آن را شروعی برای کاهش تنش ها دانست.

آمریکا و کره جنوبی تاکنون با این پیشنهاد چین موافقت ننموده و بر عکس از پکن خواسته اند کره شمالی را برای رها کردن برنامه تسلیحات هسته ای تحت فشار بگذارد.

هوا چون اینگ همچنین گفت که اقدام متقابل طرفین با اجرای این رهیافت دوگانه می تواند منطقه را به سمت عاری سازی از تسلیحات هسته ای و صلح به پیش ببرد.

سخنگوی دولت چین اضافه نمود که بی اعتمادی بسیار شدید میان آمریکا و کره جنوبی با کره شمالی و تشدید خصومت میان آنها باعث شده است تا مساله ریشه دار گردد و در چنین شرایطی همه باید به سمت گفت وگو بروند و کاری صورت دهند که نهایتا به تنش زدایی بینجامد.

وی گفت که به نظر می رسد در وضعیت کنونی بهتر است طرف های ذی ربط کوشش های چین و پیشنهاد این کشور را با دقت بیشتری مورد ارزیابی قرار دهند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 18 آبان 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 518

به "پکن، آمریکا و کره شمالی را به خویشتن داری دعوت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پکن، آمریکا و کره شمالی را به خویشتن داری دعوت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید