پوتین: چین لکوموتیو اقتصاد جهانی است

به گزارش مجله گیتی رو، خبرنگاران: رئیس جمهور روسیه در کنفرانس خبری پس از اجلاس های بریکس و سازمان همکاری شانگهای تأکید کرد که چین لکوموتیو اقتصاد جهانی است و این صندلی را حفظ خواهد نمود.

پوتین: چین لکوموتیو اقتصاد جهانی است

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از ایتارتاس، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه توضیح داد: ما در مورد نگرانی های مربوط به شرایط بازارهای سهام چین با رئیس جمهور این کشور گفت وگو کردیم. رهبری چین با این مسئله به آرامی برخورد کرد. من نیز با برآوردهای مطرح شده از سوی مقام های چینی موافق هستم که فرایند نزولی سهام در بازار این کشور نوعی تعدیل در افزایش چشمگیری است که پیش از این حاصل شده است.

پوتین در ادامه اضافه کرد: من فکر می کنم که اقتصاد چین لکوموتیو اقتصاد جهانی است و همچنان لکوموتیو اقتصاد جهانی باقی خواهد ماند.

رئیس جمهور روسیه گفت: در مورد مسائل اقتصادی، این مسائل همه جا وجود دارد، به عنوان مثال می توان به پیش بینی های مطرح شده از سوی نهادهای اقتصادی بین المللی اشاره نمود که بار دیگر کاهش سطح رشد اقتصادی را پیش بینی نموده اند.

پوتین گفت: ما به خوبی می دانیم که در اروپا چه اتفاقی می افتد، کند شدن فرایند توسعه اقتصادی و بحران در منطقه یورو به خاطر مسائل در یونان.

وی همچنین به شرایط آمریکا اشاره نمود که نشانگر افت اوضاع اقتصادی است. پوتین توضیح داد: میزان بدهی های آمریکا از فراوری ناخالص داخلی این کشور فراتر رفته و به بیش از 18200 میلیارد دلار رسیده است، در حالی که فراوری ناخالص داخلی این کشور 17800 میلیارد دلار است. این یک مشکل جدی نه تنها برای اقتصاد آمریکا بلکه برای اقتصاد جهانی است.

رئیس جمهور روسیه تأکید کرد: کشورهای بریکس نیز از این مسئله مستثنی نیستند و در این فرایند قرار دارند، متأسفانه کل اقتصاد جهانی در این فرایند قرار گرفته است.

وی در ادامه ضمن اشاره به اوضاع برزیل گفت: ریشه اصلی مسائل برزیل نیز مسائل اقتصادی است. به نظر من همکاران برزیلی ما نسبت به این مسئله آگاهی دارند.

منبع: تسنیم
انتشار: 4 بهمن 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 694

به "پوتین: چین لکوموتیو اقتصاد جهانی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پوتین: چین لکوموتیو اقتصاد جهانی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید