پروژه های دولتی با تخفیفات مناسب به بخش خصوصی واگذار می گردد

به گزارش مجله گیتی رو به نقل از روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان، بهرام نصراللهی زاده در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان دیواندره با اشاره به اینکه 71 هزار پروژه ناتمام در کشور وجود دارد، گفت: به قیمت سال 94 حدود 400 هزار میلیارد تومان اعتبار برای اتمام این پروژه ها احتیاج است.

پروژه های دولتی با تخفیفات مناسب به بخش خصوصی واگذار می گردد

وی مطرح کرد: در استان کردستان نیز بیش از 1200 پروژه ناتمام وجود دارد که ناچاریم منابع مالی را به گونه ای هزینه کنیم که این پروژه ها با اولویت بندی به اتمام برسند.

وی اضافه نمود: همه ما شرعاً و قانوناً در مقابل مردم مسئول هستیم وتمام کسانی که مسئولیتی در دستگاه های اجرایی دارند باید بگونه ای عمل و برنامه ریزی نمایند که خدمات بیشتری به مردم ارائه نمایند.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان با تاکید بر اینکه توسعه و پیشرفت شهرستان دیواندره مانند هر نقطه دیگری ابتدا به همت و کوشش مدیران محلی احتیاج دارد، گفت: در مراحل بعدی باید مسئولان استانی و ملی را در این مسیر به یاری گرفت.

وی اعلام کرد: سند آمایش استان در دست تدوین است و با تدوین این سند محورهای توسعه موضوعی و موضعی استان کردستان به تفکیک شهرستان ها تعریف خواهد گردید به گونه ای که در آینده با تغییر مسئولان محورهای توسعه بصورت سلیقه ای تغییر ننمایند.

بهرام نصراللهی زاده از واگذاری پروژه های دولتی به بخش خصوصی بعنوان یکی از ماموریت های مهم سازمان مدیریت و برنامه ریزی اشاره نمود و گفت: در قانون بودجه سال 97 و در برنامه ششم توسعه کشور این موضوع مورد تاکید قرار گرفته است و با شرایط و تشویقات مناسب این پروژه ها واگذار می گردد.

وی ادامه داد: دولت روش های بسیاری را برای واگذاری ها در نظر گرفته است که هر کدام از این روش ها به مصلحت و به سود بخش خصوصی باگردید می تواند آن را برگزیند.

بهرام نصراللهی زاده مطرح کرد: فرمانداران و مدیران دستگاه های اجرایی در شهرستان ها سرمایه گذاران و بخش خصوصی را در جریان این موضوع قرار دهند و هر پروژه دولتی که بخش خصوصی فکر می نماید بیشترین سود را می تواند از آن برداشت کند ما آمادگی داریم با بهترین شرایط پروژه را به آنها واگذار کنیم.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی از واگذاری اختیارات در این واگذاری ها به استان ها از سوی مرکز اطلاع داد و گفت: برخی از پروژه ها همچون آبرسانی به روستاها مورد استقبال بخش خصوصی نیست اما بسیاری از پروژه های دیگر وجود دارد که می تواند مورد استقبال بخش خصوصی قرار گیرد.

منبع: mehrnews.com
انتشار: 30 مرداد 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 9

به "پروژه های دولتی با تخفیفات مناسب به بخش خصوصی واگذار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پروژه های دولتی با تخفیفات مناسب به بخش خصوصی واگذار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید